МИЈАТ ГАЋИНОВИЋ ЗА "НОВОСТИ": Биће Звезда боља него у дербију!

КРИВО је Мијату Гаћиновићу због чињенице да је корона пореметила Црвену звезду и Хофенхајм, и одузела им важне офанзивне адуте пред међусобни окршај у Лиги Европе (сутра, 21.00), који ће се играти без публике.

МИЈАТ ГАЋИНОВИЋ ЗА НОВОСТИ: Биће Звезда боља него у дербију!

ФОТО: ЕПА

Ипак, према речима српског везисте из редова бундеслигаша, изостанак Мирка Иванића и Гелора Канге са једне, и Андреја Крамарића са друге стране, као и нешто мршавије издање Звезде у 163. вечитом дербију, не заварава немачку екипу, која је помно анализирала тактичке механизме тима Дејана Станковића.

- Имамо тројицу одсутних, Крамарића, Кадерабека и Адамса, а нарочито ће се осетити одсуство Крамарића, који је један од наших најрасположенијих играча од старта сезоне, и видело се колико нам је недостајао одмах против Борусије Дортмунд, где смо заслужили макар реми. Свакако очекујем једну веома тешку утакмицу и надам се победи против Звезде, после два кикса у првенству - каже Гаћиновић за "Новости".

ПЕЦКАЊЕ СА КАТАИЈЕМ

ПРОВЕЛИ су претпрошлу недељу заједно Александар Катаи и Мијат Гаћиновић на репрезентативном окупљању, и наравно причали о сусрету Звезде и Хофенхајма.
- Знамо се Катаи и ја још из Војводине, он је био ту када сам тек стигао у Нови Сад. Причали смо мало на репрезентативном окупљању, шалили смо се, било је мало и пецкања, али све у пријатељском маниру - признаје Гаћиновић.

И поред изостанка двојице најкреативнијих везиста, Гаћиновић зна да Станковић има још офанзивних адута на располагању.

- Ја бих волео да није тако, и да смо и једни и други комплетни. Посебно ми је криво због Иванића, који је проиграо ове сезоне и драго ми је јер је показао све што се очекује од њега. Али, има Звезда и друге креативце, и знамо одакле прети опасност. Наравно, тренер нас није ни на кога посебно упозоравао, анализирали смо их тимски, целокупну игру и увидели све предности и мане противника - објашњава Гаћиновић.

ДАБУР ПАМТИ ЦРВЕНО-БЕЛЕ

У ИЗОСТАНКУ Крамарића, највећа претња ће бити свакако Мунас Дабур који добро памти меч у Салцбургу када је два пута матирао Милана Борјана.
- Дабур је тада одиграо веома добро дао је два гола. Сећа се те утакмице, посебно су му навијачи остали у памћењу, али нема специјалан мотив зато што га је Звезда зауставила на корак од Лиге шампиона, и као и сви ми радује се утакмици - говори српски везиста.

Против Омоније, Арарата, и Партизана, притисак је оставио видљивог трага на играче Звезде, и спутао их да засијају као у неким другим сусретима ове сезоне.

- Гледао сам дерби, и учинио бих то свакако и да не играмо са Звездом, али сада сам са посебном пажњом пратио. Не мислим да је то било право лице Звезде, због притиска који носи дуел са Партизаном. Као ни у неким европским утакмицама, када је улог био превисок због формата у којем се игра на једну утакмицу, и мислим да ће бити знатно растерећенији против нас - каже Мијат.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПЕКТАКЛ У ДАЛАСУ: Холандија започиње аванутуру на Светском првенству против увек неугодних самураја

СПЕКТАКЛ У ДАЛАСУ: Холандија започиње аванутуру на Светском првенству против увек неугодних "самураја"

ПОСЛЕ дугог чекања, Холандија коначно започиње своју авантуру на Светском првенству 2026, а прва препрека у групи "Ф" биће увек неугодни Јапан (22.00). Дуел на "АТ&Т стадиону" у Арлингтону, Тексасу могао би одмах да покаже колико далеко обе селекције могу да догурају на овом турниру.

14. 06. 2026. у 08:00

Коментари (1)

Да ли стрес и пад имунитета утичу на појаву брадавица?