ЦИРКУС У ЦРНОГОРСКОМ ДЕРБИЈУ: Фудбалери Зете незадовољни суђењем напустили терен

17. 10. 2020. у 19:07

ДАНАС је на програму у фудбалској лиги Црвне Горе био дуел Будућности и Зете у Подгорици, али он није одигран до краја, пошто су гости незадовољни суђењем напустили терен пре краја меча.

Наиме, играо се 80. минут када су играчи тим из Голубоваца одлучили да оду са терена. Будућност је у том моменту водила са 1:0.

Подгоричани су до предности дошли пет минута раније када је Драшко Божовић реализовао пенал, након којег је ситуација ескалирала.

Судија Дабановић је исључио везисту Зете Васка Калезића крајем првог дела меча, а потом је у 73. минуту пут у свлачиноцу показао и штоперу гостију Јанку Симовићу због приговора након пенала.

Ту није био крај искључењима фудбалера Зете. Црвени картон је добио и Срђан Крстовић јер је лактом ударио Марка Вучића, левог бека Будућности.

Љути због свега што се десило, гости су у том тренутку напустили терен.

Будућност је тренутно трећа на табели тамошњег шампионата и има 15 бодова, са две утакмице мање и три бода мање од лидера ФК Подгорице. Зета је шеста са 11.