НИСУ САМО ЈУНАЈТЕД И ЛИВЕРПУЛ: Барселона је губила 1:12, Интер 1:9...
У ЛИВЕРПУЛУ и Манчестеру бриде образи од шест и седам шамара Астон Виле (2:7) и Тотенхема (1:6) за викенд, али барем актуелни играчи енглеских великана немају то бреме да су својим клубовима донели највеће историјске срамоте.
ФОТО: АП
У неким другим временима, знали су да губе и са већим бројем голова у мрежама, а када се прича на прошири на остатак фудбалске аристократије на Старом континенту, "редси" и "ђаволи" могу и да одахну јер има примера да су гиганти примали и по 12.
Манчестер је најгоре прошао против Вулвса средином прошлог века (1:8), док је Хадерсфилд био кобан по Ливерпул (8:0) у периоду између два светска рата.
- Ово је велика срамота, све играче боли тежак пораз. Мени лично, ово је најгори дан икад - исркен је био после дебакла тренер Јунајтеда, Оле Гунар Солскјер.
Међутим, шта би тек рекао да је био на месту Џејмса Беламија, који је седео на клупи Барселоне када је претрпела најтежи пораз у историји. Билбао је давне 1931. понизио славни клуб резултатом 12:1, а да цела ствар буде гора, једини погодак за Барсу је заправо аутогол Забала.
Поређења ради, у дугогодишњој историји, Реал Мадрид је најгоре прошао када је угостио Еспањол пре скоро 90 година, па завршетак меча дочекао понижен са осам голова у мрежи (1:8).
У Италији, навијачи Јувентуса желе да 5. фебруар 1950. што пре избришу из сећања, пошто су тада од поражени од Милана 7:0. Ипак, могу да се подиче чињеницом да су баш они виновници најгорег пораза Интера у историји (9:1).
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за петак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
24. 07. 2026. у 06:30
АЈАКС НЕ ПРАШТА ПРОМАШАЈЕ! Војводина се херојски држала, али је четвороструки првак Европе делио лекције на „Карађорђу“!
Фудбалери Војводине поражени су од голандског Ајакса резултатом 1:4 (1:2), у првој утакмици другог кола квалификације за Лигу конференција.
23. 07. 2026. у 21:53
Србин аутом "прегазио" Дунав и стигао до Хрватске "илегално" - кад моћна река пресуши (ФОТО)
ПОСЕБНУ пажњу привукао је возач аутомобила са српским регистарским ознакама, који је преко готово исушеног дела корита стигао до Вуковарске аде.
24. 07. 2026. у 20:35 >> 20:36
Коментари (0)