ЗВЕЗДА 10/10: Црвено-бели победили и Напредак, Фалћинели и Иванић срушили Крушевљане (ВИДЕО)

04. 10. 2020. у 17:35 >> 19:52

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде остварили су и десету победу из исто толико мечева у Суперлиги Србије, пошто су били бољи од Напретка са 3:0 на свом терену.

Фото Принтскрин

Осокољени због пласмана у Лигу Европе црвено-бели су кренули од старта агресивно кренули ка голу Крушевљана и повели су већ у 1. минуту. Одлично је Иванић проиграо Фалћинелија, овај је обишао Остојића и погодио празну мрежу. Био је то четврти гол Италијана у првенству.

Наставила је Звезда да напада, па је убрзо предност дуплирана. Овога пута је Иванић био стрелац, а асистент Милан Гајић.

Могли су изабраници Дејана Станковића да постигну још неки гол до одлска на одмор, али у томе нису успели.

У наставку сусрета су гости заиграли боље и из такве игре добили су прилику да смање резултат. Млади Ераковић је скривио једанаестерац. Ипак, Мркић је погодио пречку и пропустио прилику да уведе неизвесност у утакмицу.

Када се пропусти таква шанса обично стигне казна. Тако је било и овога пута. Спиридоновић је ушао у казнени простор ривала, био је оборен и судија Јовановић је по други пут на утакмици показао на белу тачку. Сигуран егзекутор је био Иванић и тако ставио тачку на овај сусрет.

Звезда је после 10 кола максимална и има 30 бодова, док је Напредак на 19. месту са пет бодова.

Ц. звезда: Поповић - Гајић, Милуновић, Ераковић, Гобељић - Николић, Канга - Гаврић, Иванић, Катаи - Фалћинели.

Напредак: Остојић - Стевић, Мршић, Маринковић - Костић, Рашковић - Милошев, Кочић, Спремо - Мркић, Милуновић.

90. МИНУТ - Крај утакмице!

79. МИНУТ - Мало је недостајало да се Бен упише у стрелце. Ипак, његов покушај је зауставио одлични голман Остојић.

75. МИНУТ - Одличну прилику пропустио је Спиридоновић да се упише у стрелце. Иначе, крилни фудбалер је фаулиран приликом пенала који је у гол претворио Иванић.

71. МИНУТ - Звезда је са беле тачке повећала на 3:0. Други гол на мечу постигао је Иванић.

63. МИНУТ - Мркић је погодио пречку из пенала, који је оправдано досуђен, након што је Ераковић срушио управо играча који није био прецизан.

55. МИНУТ - Мало је недостајало да Звезда дође до трћег поготка. Ударац Иванића је изблокирао један играч гостију и избио лопту у корнер.

46. МИНУТ - На страту другог дела чак три измене у Звезди. На терену су се нашли Његош Петровић, Срђан Спиридоновић и Ел Фарду Бен, а терен су напустили Катаи, Фалћинели и Канга.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

43. МИНУТ - Мало је недостајало да Иванић постигне други гол на мечу, у томе га је спречио одлични Остојић.

40. МИНУТ - Катаи је покушао из слободног ударца да савлада Остојића. Лопта је на крају завршила поред стативе.

38. МИНУТ - Опробао је ударац и Лука Милуновић. Одличном интервенцијом се истакао Поповић.

33. МИНУТ - Црвено-бели су добили корнер након доброг ударца Канге. Интервенисао је голман гостију. Након ударца из угла пробао је и Гаврић - од свега нови корнер за Звезду.

27. МИНУТ - Занимљив покушај Марка Гобељића. Тукао је капитен Звезде на овој утакмици са неких 30 метара. Ипак, право у руке Остојића.

25. МИНУТ - прва озбиљнија прилика за госте. Добро је шутирао Спремо из слободног ударца, али је лопта отишла мало изнад пречке.

17. МИНУТ - Пробао је Милуновић после једне обијене лопте да савлада Остојића. Ипак, ни он није био прецизан.

12. МИНУТ - Покушавају гости да играју на половини ривала, но неуспевају да запрете Поповићу, који је до сада био без посла.

9. МИНУТ - Нови гол Мирка Иванића. Сјајно је Катаи упослио Гајића, овај вратио лопту Иванићу, а везиста Звезде је лако затресао мрежу Крушевљана.

7. МИНУТ - Нема много узбуђења од када су црвено-бели повели. Покушао је још само Вељко Николић, али је његов ударац завршио високо преко гола.

1. МИНУТ - Фалћинели је погодио. Италијан је умакао одбрани. Обишао голмана гостију и погодио празну мрежу за вођство домаћина, већ на старту меча.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Доге у дербију севера дочекују француског вицешампиона

БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: ''Доге'' у ''дербију севера'' дочекују француског вицешампиона

ФУДБАЛЕРИ Лила и Ланса ће отворити 27. коло Лиге 1. Популарни ''дерби севера'' игра се на стадиону ''Пјер Мауроа'' са почетком у 21.00 и носи велики значај јер се ови тимови боре за места која воде у Лигу шампиона.

29. 03. 2024. у 07:50

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36