СУПЕРЛИГА: Звезда дочекује Напредак, Партизан гостује Металцу

Марко Паунић
Марко Паунић

02. 10. 2020. у 10:35

УТАКМИЦАМА десетог кола овог викенда се наставља такмичење у фудбалској Суперлиги Србије - Црвена звезда ће дочекати Напредак, док ће Партизан гостовати Металцу.

СУПЕРЛИГА: Звезда дочекује Напредак, Партизан гостује Металцу

Фото: Илустрација

Први меч десетог кола игра се данас од 19.00 на Чаиру када ће домаћи Раднички дочекати екипу Младости.

Биће то дуел две екипе са истим учинком и убедљивим поразима у претходном колу. Раднички је изгубио од Вождовца са 5:0, а Младост од Звезде са 4:0, а оба тима после девет одиграних мечева имају по 16 бодова.

У суботу од 16.00 на програму су четири утакмице - Нови Пазар ће дочекати трећепласирану Војводину, у Суботици ће снаге одмерити тренутно четврта и пета екипа шампионата, Чукарички и Спартак, последњепласирана Мачва ће дочекати Вождовац, док ће Бачка угостити Јавор.

Суботњи програм од 18.00 у Горњем Милановцу затвориће фудбалери Металца и Партизана. Металац је од почетка сезоне уписао по три победе, ремија и пораза и са 12 бодова тренутно заузима 12. место на табели. На другој страни, црно-бели су уписали седам победа, уз два пораза, па су са 21 бодом други на табели домаћег шампионата.

У недељу од 16.00 играће се три утакмице, а састају се Рад – Инђија, Златибор – Радник и Пролетер – ТСЦ.

Последњи меч 10. кола игра се у недељу од 18.00 на стадиону "Рајко Митић" где ће домаћа Црвена звезда дочекати крушевачки Напредак.

Црвено-бели у овај меч улазе после тријумфа над Араратом и пласмана у групну фазу Лиге Европе и сигурно ће желети да наставе серију победа. Звезда је до сада остварила максималан учинак, има 27 бодова и лидер је шампионата.

На другој страни, Напредак је у лошој форми, уписао је само један тријумф и тренутно је претпоследњи тим на табели са само пет освојених бодова.

Парови 10. кола Супер лиге Србије:

Данас:

Раднички Ниш - Младост (19:00)

Субота:

Бачка - Јавор (16.00)

Мачва - Вождовац (16.00)

Нови Пазар - Војводина (16.00)

Спартак - Чукарички (16.00)

Металац - Партизан (18.00)

Недеља:

Пролетер - ТСЦ (16.00)

Рад - Инђија (16.00)

Златибор - Радник (16.00)

Црвена звезда - Напредак (18.00)


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: Нероазури не би смели имати проблема против ривала са дна табеле

ИНТЕР ЧУВА ПРВО МЕСТО: "Нероазури" не би смели имати проблема против ривала са дна табеле

ЗАНИМЉИВА трка за Скудето могла би да добије нову димензију већ на отварању 22. кола Серије А, када водећи Интер у петак увече на "Сан Сиру" (20.45) дочекује Пизу, екипу која се налази на претпоследњем месту табеле.

23. 01. 2026. у 09:40

ГРОБАРИ У ШОКУ, ДЕЛИЈЕ У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!

"ГРОБАРИ" У ШОКУ, "ДЕЛИЈЕ" У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!

Малме и Црвена звезда играју утакмицу Лиге Европе, уз пренос уживо на порталу "Новости", а непосредно пред тај мегдан - појавиле су се спектакуларне вести везане за фудбалске трансфере. И то у виду потенцијалног рекорда, који је такав да Звездине "делије" већ могу да почну да славе, а Партизанови "гробари" да се хватају за главу.

22. 01. 2026. у 19:38

Коментари (0)

ПУТИН ПОСЛАО ЈАСНУ ПОРУКУ О ГРЕНАНЛДУ