ЗВЕЗДА ЗА ЧАСТ СРПСКОГ ФУДБАЛА: Кипар је овога пута био таличан црвено-белима

А. Илић

01. 10. 2020. у 18:32 >> 21:22

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладали су јерменски Арарат резултатом 2:1 и тако се пласирали у групну фазу Лиге Европе.

Црвена звезда била је бољи ривал од старта меча, имали су контролу игре, своје шансе, али су до првог гола чекали све до 45. минута, тада је одлично промешао одбрану Александар Катаи, те донео домаћину предност.

Други гол дело је Дијега Фалћинелија који је одлично реаговоа на проигравање Мирка Иванића који је имао доста простора по десној страни да упути добар центар шут.

Ипак, након промашаја велике прилике Италијана уследила је контра Арарата, Лима је искористио одбитак и смањио на 2:1. У том периоду Црвена звезда препустила је контролу игре гостима, који су потом још једном припретили, али на крају је стадион ГСП овога пута донео срећу српском клубу.

Црвена звезда ће бити једини српски представник у групној фази европских такмичења.

Стадион: ГСП (Никозија)   Судија: Тасос Сидропулос

Арарат: Чупић – Алемао (од 64. Јусуф), Менесес, Вакуленко, Хуманес – Саного, Шахинијан, Гуфран – Нарсинг, Лима – Мартинез.

Црвена звезда: Борјан – Гајић, Панков, Дегенек, Родић – Канга (од 64. Петровић), Николић, Бен, Иванић, Катаи (од 77. Гаврић)- ФалчинелиТок дуела пратите уживо на блогу портала "Новости".

КРАЈ МЕЧА 2:1 (0:1) за Црвену звезду!

94. МИНУТ - Прекид за црвено-беле, Саного добија жути картон. Гаврић је шутирао,

93. МИНУТ -  Гаврић и Иванић комбинују, шутирао је црногорски репрезентативац, слабо и поред гола.

90. МИНУТ - Тасос Сидропулос је меч продужио четири минута.

85. МИНУТ - Црвена звезда је препустила противнику теренску иницијативу, али јерменски тим није успео да повеже своју игру.

77. МИНУТ - Грешка Црвене звезде, имали су нову прилику играчи Арарата, одлично реагује Родић.

75. МИНУТ - Поново је покушао Катаи, одлично брани Чупић.

70. МИНУТ - Фалчинели је имао нову шансу али је није искористио. Са друге стране Искористио је Лима одбитак, 2:1.

63. МИНУТ - Покушао је Иванић, његов ударац зауставио је Чупић.

60. МИНУТ - Мирко Иванић је одлично центрирао, а Дијего Фалчинели сјајно главом матира Чупића. Гол погледајте овде.

52. МИНУТ - Нова велика прилика за Катаија, одлично реагује Чупић, парадом зауставља његов пројектил из даљине.

48. МИНУТ - није Арарат променио ништа у својој филозофији.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ (0:1)

45. МИНУТ - ЕЛ МАГИКО! Александар Катаи је промешао одбрану домаћина, у паду је успео да пошаље лопту у мрежу Чупића. Таман је изгледало да ће Звезда на паузу без гола, да тако не буде побринуо се Катаи. Гол погледајте овде.

42. МИНУТ - Велика прилика за Црвену звезду, Фалчинели проналази Катаија, он искоса шутира али брани Чупић. Николићу се ван терена указује помоћ, све нервознији играчи Црвене звезде.

32. МИНУТ - Бен је одлично убацио лопту на петерац. Пронашао је Катаија, везиста звезде је лоше захватио лопту, погађа спољни део мреже!

25. МИНУТ - Имао је Мирко Иванић велику прилику да Звезди донесе предност, одлично га је упослио Канга, много је оклевао Иванић, те му је у шут "ушао" Чупић.

18. МИНУТ - Повукла је Звезда контру, након неколико додавања брзоплето је препустио лопту противнику Мирко Иванић. Арарат је одмах припретио са друге стране, Лима је закаснио на употребљиву лопту.

13. МИНУТ - Центрирао је Канга, одбитак на ивици шеснаестерца дочекао је Родић, дефанзивац Звезде шутира и шаље лопту преко гола.

5. МИНУТ-  Увод у утакмицу протекао је у испитивању снага.