ВУЧИЋ О ОДЛУЦИ УЕФА: Спортски је да Звезда оде у Јереван

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић изјавио је данас да би волео да Црвена звезда, пред којом је меч плеј-офа за Лигу Европе против Арарата, одигра утакмицу у Јерменији, јер не би требало да насталу ситуацију користимо да би у спортском, фудбалском смислу, добили предност.

ВУЧИЋ О ОДЛУЦИ УЕФА: Спортски је да Звезда оде у Јереван

Фото: Милена Анђела

- Сећате се да су Данци постали прваци Европе, након што су нас избацили са шампионата, иако смо их ми победили у квалифиацијама", подсетио је Вучић на ситуацију из 1992. године, када је Југославија, због рата елиминисана са Европског првенства, а уместо је се пласирала Данска, друга у квалификацијама и постала шампион.


Вучић је истакао да ће бити онако како УЕФА каже, те да се он не меша у такве одлуке, али да је његов став да је спортски да Звезда оде и одигра утакмицу у Јеревану.

Због ратног стања у тој земљи, било је питање да ли ће се меч одиграти у Јерменији, али је УЕФА проценила да нема потребе да се сусрет помера у другу државу и чека се званична потврда те одлуке.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ДОНАЛД ТРАМП ОВОГ ВИКЕНДА СПАСИО ЗВЕЗДУ И ПАРТИЗАН? Менаџери у шоку, навијачи у делиријуму!

ДОНАЛД ТРАМП ОВОГ ВИКЕНДА СПАСИО ЗВЕЗДУ И ПАРТИЗАН? Менаџери у шоку, навијачи у делиријуму!

Најновије вести везане за КК Црвена звезда, КК Партизан али и не само те европске клубове стижу из Америке. Доналд Трамп, председник Сједињених Америчких Држава, за то се побринуо. Најпре директно, а овог викенда и посредно.

23. 05. 2026. у 23:59

Коментари (28)

ОВО ПИЋЕ СВИ ПИЈУ, А ОВО НИСУ ЗНАЛИ: Пола века природне снаге из Бујановца која је освојила регион