ПАРТИЗАН СА ПЕНАЛА СРУШИО БУНКЕР ДОМАЋИНА: Црно-бели се мучили против Сфинтула

17. 09. 2020. у 18:30 >> 21:27

ФУДБАЛЕРИ Партизана пласирали су се у треће коло квалификација за Лигу европе.

Црно-бели били су бољи од Сфинтула у Молдавији. Славили су изабраници Александра Станојевића резултатом 1:0.

Једини гол на мечу постигао је Бибрас Натхо са "беле тачке" у 101. минуту. Имали су црно-бели иницијативу од првог судијског звуждука. Док домаћин није изгледао као екипа која жели да напада.

Одолевали су Молдавци на нападе Партизана већи део утакмице, чак 26 пута шутирао је "парни ваљак" на гол домаћина, док је Сфинтул шутнуо само једном у противнички гол.

О надмоћи Партизана говори и податак да су црно-бели имали лопту у свом поседу 70 посто времена.

Противник црно-белима у трећем колу биће Шарлоа из Белгије.

ФК Сфинтул: Каланцеа - Ојог, Новицов (Степаненко од 91.), Смирнов, Свинеаренко - Сања, Пламадеала (Гечев од 86.), Сливча, Мочулиак - Мандрићенцо, Волков (Истрати од 57.).

ФК Партизан: Стојковић - Урошевић, Витас, Остојић, Миљковић - Асано (Лутовац од 91.), Натхо, Зђелар, Стевановић (Марковић од 63.)  - Сума, Садик (Матић од 78).

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ - Утакмица је почела

3. МИНУТ - Припретио је Остојић, након центаршута Натха, штопер Партизана пробао је главом, али је сигуран био Каланцеа.

8. МИНУТ - Опробали су домаћи ирачи игру из контре, одлично је реаговао Урош Витас и отклонио сваку опасност по гол Стојковића.

10. МИНУТ - Нешто оштрији старт домаћег нападача на Бојана Остојића, завршио је фудбалер Партизана на земљи, али није било прекида.

12. МИНУТ - Лопта у ногама играча Партизана, облећу око гола домаћина као осице, алисе домаћин брани свим снагама, те ће црно-бели морати по боковима да пробију тај бункер.

16. МИНУТ - Асано је спустио лопту за Садика, успева Нигеријац дфа уђе у шеснаестерац, али је блокиран у пресудном моменту. Корнер је потом извео Натхо, а Миљковић покушао "маказицама" да угрози гол Каланцеа. Треба истаћи податак да Партизан у досадашњем току меча има 64% посед лопте на својој страни.

19. МИНУТ - Садик поново улази у шеснаестерац домаћина,  превише дуго је задржао лопту, те су му неколико играча Сфинтула пришла, те су му одузели лопту.

33. МИНУТ - Право ниоткуда могао је домаћин до вођства. Припретили су Молдавци, покушао је Здјелар да интервенише, али је лопта отишла ка голу Стојковића. Луцидан је био искусни чувар мреже Партизана, те је добро реаговао.

23. МИНУТ - Велика прилика за Асана, одлично га је пронашао Натхо, покушао је Јапанац да стигне дубинску лопту између двојице противничких играча, покушао је да шутира, али је промашио цео фудбал.

37. МИНУТ - НАЈБОЉА ПРИЛИКА ДО САДА ЗА ПАРТИЗАН! Могао је Умар Садик да бира где ће да шутира, примио је лопту у шеснаестерцу домаћег тима, Каланцеа је остао на гол линији, Садик је опробао ударац, а голман домаћина успева да му "скине" шут.

40. МИНУТ - Поново Садик, овог пута шутирао је нападач Партизана преко гола.

42- МИНУТ - Добио је Асано одличну дубинску лопту преко одбране, изашао је сам искоса пред голмана домаћина, шутирао је преко гола.

45. МИНУТ - Крај првог полувремена! Партизан је био бољи на терену, имао је 69% посета лопте. Осам шутева ка голу противника, док се Сфинтул није видео на терену, али су након 45 минута мреже остале мирне.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

47. МИНУТ - Поново Партизан има иницијативу од почетка, али јалову. Имао је прилику Сума одмах на почетку, био је непрецизан.

52. МИНУТ - Поново Сума шутира, али слаб ударац, без проблема за голмана Молдаваца.

61. МИНУТ - Партизан има велику иницијативу и чак 67. посто поседа лопте, али кад год нападачи црно-белих крену напред, бивају удвојени, или чак утројени, те немају много простора за маневре.

63. МИНУТ - Лазар Марковић је на терену заменио Филипа Стевановића.

66. МИНУТ - Комбиновали су Садик и Марковић у шеснаестерцу, Марковић је на супротној страни угледао усамљеног Бибраса Натха, послао му је лопту, а Израелац је шутирао по земљи, али поред гола.

72. МИНУТ - Унео је Марковић живост у игру Партизана, припретио са двадесетак метара. Али је будан био Каланцеа.

76. МИНУТ - Комбинују Марковић и Асано, шутирао је Лазар, поново је био непрецизан.

78. МИНУТ - Мења Станојевић у нападу, улази Матић, Садик је затражио измену. Покушао је да настави игру, али није могао да издржи.

80. МИНУТ - Лепа акција Партизана, излази Матић у зону шута, превише је чекао некадашњи фудбалер Војводине, који на крају шутира крај гола.

86. МИНУТ - Погрешио је Сања, исплатио се притисак играчима Партизана, Сума је покушао петом да асистира, али није био успешан. Сејдуба Сума је неколико тренутака касније поново покушао да запрети, али је шутирао крај гола.

90. МИНУТ - Сума показује велику жељу да пробије бункер домаћина, шутирао је поново на додавање Марковића, био је изблокиран. Три минута надокнаде у регуларном делу меча.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

91. МИНУТ - Гечов шаље лопту у срце Партизановог шеснаестерца, Витас несигурно реагује, али је брзо отклоњена опасност по гол гостију.

96. МИНУТ - Имао је корнер Партизан, на одбитак ван шеснаестерца натрчава Александар Миљковић, али шутира високо преко гола.

98. МИНУТ - Партизан лако дође до шеснаестерца противника, али се ту зауставе црно-бели, свако додавање, сваки шут бива блокиран. Домаћин се уопште не труди да пређе на Партизанову половину терена.

103. МИНУТ - ПЕНАЛ ЗА ПАРТИЗАН! Степаненко је оборио Лутовца. Натхо је стао очи уочи са Каленцеом, води Партизан 1:0!

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК

106. МИНУТ - Уследила је краћа пауза, на трави је завршио Матић.

109. МИНУТ - Припретио је Лутовац по десној страни, одбранили су се домаћи. Покушао је већ у следећем нападу Урош Витас, али је поново домаћин сигуран био у одбрани.

114. МИНУТ - Нервоза се увукла у редове домаћег састава. Гечев је ушао у расправу са помоћним судијом након оштрог старта над Владимиром Стојковићем.

118. МИНУТ - Сигурно игра Партизан, нападају, одолева Сфинтул, не журе превише црби-бели, домаћи играчи не успевају да припрете, већ само нервозно улазе у конфликте са судијом.

120. МИНУТ - Покушао је домаћин да дође до лопте, Витас успева да реагује, а Витас је завршио на земљи. Пружа се дефанзивцу црно-белих помоћ на терену.

Крај меча, Партизан је у трећем колум чека их дуел против екипе Шарлоа 24. септембра.