ЖИВКОВИЋ РАСТУЖИО СВОЈУ БЕНФИКУ: Волим ПАОК, из Партизана сам
АКО је истина да живот пише романе и да је спорт посебно поглавље у том сценарију, онда је Андрија Живковић исписао последњу страницу у низу који нема крај.
Андрија Живковић Фото ЕПА
И то на какав начин... Некадашњи светски првак са "орлићима" са Новог Зеланда 2015. прексиноћ је голом за 2:0 у дресу солунског ПАОК практично избацио свој дојучерашњи клуб, Бенфику, из трке за Лигу шампиона (завршено 2:1). А само до пре 20 дана је био њен члан.
- Срећан сам због гола, због победе и због свих људи који воле ПАОК и воде овај клуб. Знам колико је ова победа важна за навијаче. Волим овај клуб и имам изузетна осећања према њему, јер сам играо за Партизан - рекао је Живковић, који је ушао у игру у 66. минуту, а у 75. затресао мрежу.
Шта се све десило Андрији Живковићу у "трептају ока" најбоље говори хронологија: 26. августа му је био последњи радни дан у Бенфики са чијим тренерима и управом се "инатио" најмање две године. Затим је 8. септембра ставио потпис на двогодишњи уговор са ПАОК и седам дана касније пресудио дојучерашњем клубу. Живковић и живот пишу свој роман.
Андријин презимењак Живко био је сјајан на голу ПАОК, па је ово дупло славље двојице Срба.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
БРУТАЛНА ОСВЕТА: ПАОК избацио Бенфику, Андрија Живковић стрелац, испао и АЗ (ВИДЕО)
15. 09. 2020. у 22:24
ПОНОВО ЋЕ НОСИТИ ЦРНО-БЕЛО: Андрија Живковић каријеру наставља у Грчкој
03. 09. 2020. у 18:55
ХАМБУРГ СЕ У СТИЛУ ВРАТИО У БУНДЕСЛИГУ: Некадашњи првак Европе је далеко од зоне испадања и не зна за пораз више од месец дана
СЕРИЈУ од пет везаних мечева чета Мерлина Полцина покушаће да продужи на "Мева арени" где је од 20.30 дочекује Мајнц.
20. 02. 2026. у 08:18
СРБИЈА РАСПАМЕТИЛА РУСИЈУ! Најновији потез Србије завршио на насловним странама у Русији! Братска подршка кад је најтеже!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу у тренутку када Руси сумирају помешане утиске о спектаклу званом "Зимске олимпијске игре Милано - Кортина 2026", и то због све ружнијих дешавања везаним за Параолимпијске игре које на истом месту следе.
21. 02. 2026. у 20:00
"КОСОВО, СРБИЈА, УСТАНИТЕ!" Трамп поздравио и госте којих није било у сали
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп основао је Одбор за мир, али је већ на оснивачком састанку "Одбора за мир" запретио ратом. Претњу из говора поновио је и у авиону за Џорџију. Озбиљност показује и премештање носача авиона у источно Средоземље.
21. 02. 2026. у 09:40
Коментари (0)