БРУТАЛНА ОСВЕТА: ПАОК избацио Бенфику, Андрија Живковић стрелац, испао и АЗ (ВИДЕО)

15. 09. 2020. у 22:24

ОДИГРАНА су три дуела у квалификацијама за Лигу шампиона. Српски фудбалер Андрија Живковић сервирао хе хладну освету Бенфики.

У оквиру трећег кола састали су се Динамо Кијев-Аз Алкмар, ПАОК-Бенфика и ГЕНТ-Рапид

Фудбалери Паока савладали су Бенфику на Тумби. Португалци су важили за апсолутног фаворита у овом мечу, а пресудио им је доскорашњи фудбалер Андрија Живковић!

У Првом полувремену виђена је уједначена игра, можда је за нијансу била боља Бенфика, али није било голова. Од 63. минута шок за Бенфику. Димитрис Ђанулис је искористио одлично додавање Чуба Акпома за вођство грчког тима.

Ушао је Андрија Живковић у 66. минуту, а девет минута касније ставио је тачку на овај меч. Имао је сјајну соло акцију, послао је прецизну лопту за 2:0, Одисеас Влакомидос био је немоћан против налета доскорашњег саиграча.

У четвртом минуту надокнаде Рафа Силва је успео да смањи на коначних 2:1.

Украјинци су у Кијеву изненадили Алкмар. Меч на Олимпијском стадиону припао је домаћину који је славио 2:0. Иако у првом полувремену голова није било, Украјинци су одлично заиграли у другом полувремену.

Повели су већ у 49. минуту, гол је постигао Герсон Родригез. Примио је одличну лопту између двојице одбрамбених фудбалера, те без много проблема успео је да затресе мрежу. На 2:0 у 86. минуту повисио је Шапаренко.

Гент је дочекао Рапид из Беча. Белгијски тим је такође славио са 2:1. Повели су голом Дорша у 36. минуту. Јаремчук је у 59. са беле тачке повисио на 2:0, да би коначан резултат поставио Демир у трећем минуту зауставног времена.