ЛУДНИЦА У ДРЕЗДЕНУ, НЕМЦИ ЗАБОРАВИЛИ НА КОРОНУ: Штопер Хамбурга прескочио ограду и давио навијача Динама (ВИДЕО)

14. 09. 2020. у 22:01

ФУДБАЛЕРИ Динама из Дрездена пласирали су се у друго коло Купа Немачке пошто су вечерас победили Хамбург са 4:1 пред нешто више од 10.000 навијача.

Динамо је повео у трећем минуту голом Јаника Штарка, предност је удвостручио Робин Бекер у 16. минуту, а трећи гол постигао је Кристоф Дафернер у 56.

Једини гол за Хамбург постигао је Амаду Онана у 89, а коначан резултат поставио је Себастијан Мај у четвртом минуту надокнаде времена из једанаестерца.

Утакмица је одиграна пред 10.053 навијача у Дрездену, што је највећа посета у немачком фудбалу откако су у марту уведена ограничења због корона вируса.

Ипак, меч ће се наредних дана памтити по инциденту који је направио штопер гостујућег тима Тони Лајстнер.

Искусни дефанзивац је, наиме, рођен у Дрездену, прве је кораке направио баш у жутом дресу Динама, а током утакмице домаћи навијачи су га са трибина вербално вређали.

То је тешко пало Лајстнеру који је прескочио ограду и попео се на трибине како би и сукобио са навијачима Динама.

Пало је најпре хватање за гушу са једним навијачем Динама, да би искусни штопер напустио трибину пошто су се у фрку умешали остали навијачи с трибине.

Нема шта, очекује га озбиљна казна наредних дана због овог потеза.

Динамо Дрезден је прошле сезоне испао из друге лиге, након што је екипа морала у карантин због бројних заражених фудбалера и није могла да настави такмичење. Клуб је тада био на зачељу табеле и није ни имао прилику да се бори за опстанак.

Хамбург није успео да се врати у Бундеслигу и остаће и ове сезоне у другој лиги.