ЛИДС СЕ ИСПРСИО ПРЕД ШАМПИОНОМ: Лудница на "Енфилду", хет-трик мајстора Салаха

12. 09. 2020. у 20:45

СЈАЈАН меч на "Енфилду". Седам голова, пет у првом полувремену, хет-трик Салаха, прегршт шнси, све смо то видели на утакмици Ливерпул - Лидс.

ЛИДС СЕ ИСПРСИО ПРЕД ШАМПИОНОМ: Лудница на Енфилду, хет-трик мајстора Салаха

На крају је славио домаћин са 4:3, али је новајлија у Премијер лиги показао да се ради о одличној екипи, коју феноменално са клупе предводи Марсело Бијелса.

Деловало је да се гости неће добро провести на овој утакмици, с обзиром на то да је Мохамед Салах већ у четвртом минуту реализовао једанаестерац. Ипак, Лидс није одлучио да се повуче, већ је свим силама кренуо ка голу Алисона Бекера и то се исплатило.

Играо се 12. минут када је Џек Херисон донео изједначење Лидсу. Примио је лопту на левој страни, унео је у средину и одличним ударцем савладао Бразилца на голу "црвених".

Наставило се са атмоским фудбалом на обе стране. Тим Јиргена Клопа је у 20. минуту поново повео. Овога пута је Вирџил ван Дајк сјајно главом закуцао лопту у мрежу ривала. Након тога Холанђанин је направио велику грешку. Његову лошу реакцију је искористо Патрик Бамфорт и опет унео неизвесност у утакмицу.

Ипак, до одласка на одмор је Ливерпул постигао трећи гол. Опет се Салахово име нашло на семафору. Египћанин је дошао до лопте после одбитка и закуцао је у мрежу.

Наставило се у истом ритму и у другом полувремену. Лидс је кренуо по ново поравнање исхода. То се и десило у 66. минуту поготком Матеуша Клича.

Када су сви мислили да ће шампион да се оклизне на старту првенства десио се гол, и то у 89. минуту. Највеће појачање Лидса, Родриго је оштро стартовао над Фабињом, а поново је Салах погодио са беле тачке и донео важна три бода Ливерпулу.

Ако Лидс настави да играо овако за тим Марсела Бијелсе нема зиме и сигурно ће скинути скалп некој великој екипи и бити у горњем делу табеле.

Сви неутрални љубитељи фудбала ће ове сезоне гледати утакмице тима Марсела Бијеле и навијати за њега.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45