ЛИДС СЕ ИСПРСИО ПРЕД ШАМПИОНОМ: Лудница на "Енфилду", хет-трик мајстора Салаха
СЈАЈАН меч на "Енфилду". Седам голова, пет у првом полувремену, хет-трик Салаха, прегршт шнси, све смо то видели на утакмици Ливерпул - Лидс.
Фото: EPA-EFE/ Paul Ellis / POOL
На крају је славио домаћин са 4:3, али је новајлија у Премијер лиги показао да се ради о одличној екипи, коју феноменално са клупе предводи Марсело Бијелса.
Деловало је да се гости неће добро провести на овој утакмици, с обзиром на то да је Мохамед Салах већ у четвртом минуту реализовао једанаестерац. Ипак, Лидс није одлучио да се повуче, већ је свим силама кренуо ка голу Алисона Бекера и то се исплатило.
Играо се 12. минут када је Џек Херисон донео изједначење Лидсу. Примио је лопту на левој страни, унео је у средину и одличним ударцем савладао Бразилца на голу "црвених".
Наставило се са атмоским фудбалом на обе стране. Тим Јиргена Клопа је у 20. минуту поново повео. Овога пута је Вирџил ван Дајк сјајно главом закуцао лопту у мрежу ривала. Након тога Холанђанин је направио велику грешку. Његову лошу реакцију је искористо Патрик Бамфорт и опет унео неизвесност у утакмицу.
Ипак, до одласка на одмор је Ливерпул постигао трећи гол. Опет се Салахово име нашло на семафору. Египћанин је дошао до лопте после одбитка и закуцао је у мрежу.
Наставило се у истом ритму и у другом полувремену. Лидс је кренуо по ново поравнање исхода. То се и десило у 66. минуту поготком Матеуша Клича.
Када су сви мислили да ће шампион да се оклизне на старту првенства десио се гол, и то у 89. минуту. Највеће појачање Лидса, Родриго је оштро стартовао над Фабињом, а поново је Салах погодио са беле тачке и донео важна три бода Ливерпулу.
Ако Лидс настави да играо овако за тим Марсела Бијелсе нема зиме и сигурно ће скинути скалп некој великој екипи и бити у горњем делу табеле.
Сви неутрални љубитељи фудбала ће ове сезоне гледати утакмице тима Марсела Бијеле и навијати за њега.
Препоручујемо
ПОЧЕЛА ЈЕ ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал прегазио Фулам у дербију Лондона (ВИДЕО)
12. 09. 2020. у 15:35
ПОБЕДА ПРЕД ЕВРОПУ: Тријумф Станојевића на повратку у Партизан, Рад лако савладан
12. 09. 2020. у 19:27 >> 21:52
ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ЕВРОПСКОГ ПРОЛЕЋА: Малме без мотива, црвено-бели лове кључне бодове у Шведској
Црвена звезда гостује Малмеу у четвртак увече на стадиону "Еледа" (18.45) у оквиру седмог кола лигашке фазе Лиге Европе, у мечу који за домаћина нема резултатски значај, док би српски шампион победом практично осигурао пласман у нокаут фазу.
22. 01. 2026. у 07:00
ХРВАТСКА НЕЋЕ ДА ИГРА СА СРБИЈОМ У ПОЛУФИНАЛУ! Какав расплет на Европском првенству у ватерполу!
Најновије вести са Европског првенства у ватерполу 2026, чији је домаћин Београд, тичу се ватерполо репрезентације Србије.
21. 01. 2026. у 19:22
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)