ПОЧЕЛА ЈЕ ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Арсенал прегазио Фулам у дербију Лондона (ВИДЕО)

Ч. В.

12. 09. 2020. у 15:35

ФУДБАЛЕРИ Арсенала сјајно су почели нову сезону Премијер лиге, пошто су победили Фулам са 3:0 на "Крејвен Котиџу".

Изабраницима Микела Артете је осам минута било довољно да дођу до предности. После једне гужве пред голом домаћих најбоље се снашао Александар Лаказет и из непосредне близине убацио лопту у небрањен гол.

Нису "котиџери" у првом делу меча озбиљније запретили Бернду Лену. Гости су играли јако добро и до одласка на одмор су могли да воде и са већом разликом, али у многим ситуацијама није било среће.

Ипак, све промашаје су "тобџије" наплатиле у наставку сусрета. Играо се 49. минут када је новајлија Габријел Магаљеш главом после центаршута још једног новајлије Вилијана, из корнера повисио на 2:0.

Није могао Бразилац да пожели лепши деби у новом клубу. Подсетимо, он је у тим са "Емирејтса" стигао из Лила.

Наставио је Арсенал да напада и убрзо је стигао и трећи погодак. Морао је у стрелце да се упише и Пјер-Емерик Обамејанг. Унео је Габонац лопту у средину са леве стране и погодио даљи угао гола који је чувао Марек Родак и тако поставио коначан резултат.

Гости су до краја играли сигурно, држали су лопту, имали још пар опасних напада, али промене резултата није било, па су "тобџије" дошле до прва три бода у новој сезони.

За Фулам ја Александар Митровић играо од 63. минута, но није имао прилику да се упише у стрелце.