ЛИГА НАЦИЈА: Нови убедљиви пораз Хрватске, Роналдова рапсодија против Шведске!

08. 09. 2020. у 22:40 >> 22:53

ХРВАТСКА је доживела нови пораз у Лиги нација. У Паризу је убедљива била Француска, док је у Шведској виђена симултанка Кристијана Роналда.

Хрватска је у првом колу убедљиво поражена од Португала (4:1) надали су се гости да могу да изненаде Француску, али су доживели још један ударац.

Хрватска је одлично отворила меч. Дејан Ловрен довео је "ватрене" у вођство у 17. минуту. Успео је домаћин у смирај полувремена да преокрене.

Прво је Марсијал одлично проиграо Антона Гримзана у 43. минуту, а потом је након ударца нападача Манчестер јунајтеда Доминик Ливаковић послао лопту у своју мрежу.

Слична игра виђена је у другом полувремену. Након десет минута игре, Јосип Брекало је поново поравнао резултат.

Дајот Упамекано је искористио додавање Гризмана у 65. минуту за ново вођство "галских петлова", а коначан резултат поставио је са беле тачке Оливије Жиру у 77. минуту.

Португал је савладао Шведску на гостовању у Стокхолму 2:0.

Притисак јавности уродио је плодом, те је Дејан Кулушевски овај меч одиграо од почетка, али то није много помогло домаћину.

Оба гола постигао је Кристијано Роналдо. Нападач Јувентуса је у 45. минуту из прекида донео вођство гостима. Због оштрог старта над Мутињом искључен је Свенсон.

Роналдо је био извођач прекида, сјајно је шутирао и тиме уписао свој 100. гол за репрезентацију. Жоао Феликс је у 72. минуту упослио Кристијана Роналда који је поставио коначних 2:0.