"ОРЛИЋИ" БЕЗ ЕП: Бугарска победила Србију у Горњем Милановцу

08. 09. 2020. у 22:16

МЛАДА фудбалска репрезентација Србије остала је без шансе да се пласира на Европско првенство.

ОРЛИЋИ БЕЗ ЕП: Бугарска победила Србију у Горњем Милановцу

Изабраници Илије Столице поражени су од Буграске са 1:2 у Горњем Милановцу. Другопласирана селекција Пољске сада има осам бодова више и утакмицу мање два кола пре краја квалификација.

Јасно је да Србија нема више теоретске шансе да се домогне ЕУРА за младе, па ће последња два дуела за нашу селекцију бити без резултатског значаја.

Нису "орлићи" играли како се од њих очекивало с обзиром на то да им је овај меч био последњи да ухвате шансу за пласман на Европско првенство.

Гости су до предности дошли у најгорем тренутку по Србију. Играо се 45. минут када је Илијан Илијев довео Бугарску у вођство.

Тргли су се мало наши фудбалери у другом делу, али је ривал био тај који је дуплирао предност. У 64. минуту је Калојан Крастев повисио на 0:2 и већ тада је било јасно да ће "орлићи" тешко избећи пораз.

Минут пре гола на терен је ушао Жељко Гаврић и унео је живости у игру српског тима. Фудбалер Црвене звезде је био тај који је фаулиран у казненом простору ривала, а најстрожу казну је у погодак претворио Лука Илић у 86. минуту.

Покушала је Србија да избегне пораз, но много времена није било, па је Бугарска освојила цео плен у Горњем Милановцу.

Наша репрезентација сада заузима четврто место на табели са осам бодова, Бугарска је трећа са 11.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47