ЗВАНИЧНО: Лајпциг представио младог Србина

НЕМАЧКИ дерби за потпис фудбалера са српским коренима припао је Лајпцигу.

ЗВАНИЧНО: Лајпциг представио младог Србина

ФОТО: РБ Леипзиг

У немачким медијима претходних дана говорило се доста о томе где би Лазар Самарџић могао да настави каријеру.

Као најозбиљнији кандидат помињао се Лајпциг, а управо за полуфиналисту Лиге шампиона је и потписао млади фудбалер. 

Самардџић је из Херте стигао за свега 700.000 евра, те у јавности преовладава мишљење да је ово одличан посао за "бикове". 

Фудбалер са српским коренима је претходне сезоне постигао 24 гола на 25 одиграних мечева у јуниорском првенству Немачке. 

- Лајпциг је одличан тим за развој младих, гладних играча. Играју атрактиван, нападачки фудбал. То ми савршено одговара - поручио је Самарџић на представљању у новом клубу. 

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! Гаучоси након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)

АРГЕНТИНА ЈЕДВА ПРЕЖИВЕЛА ЗЕЛЕНОРТСКА ОСТРВА! "Гаучоси" након продужетака отишли у осмину финала Светског првенства! (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се у осмину финала Светског првенства, пошто је вечерас у Мајамију, после продужетака, савладала Зеленортска острва резултатом 3:2.

04. 07. 2026. у 02:46

СЕНЕГАЛ СЕ САМОУБИО НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.

01. 07. 2026. у 22:00

ХРВАТИ ПРИЗНАЛИ: Зашто су нам оправдано поништили гол за 2:2

ХРВАТИ ПРИЗНАЛИ: "Зашто су нам оправдано поништили гол за 2:2"

ХРВАТСКА репрезентација је испала са Светског првенства. Изгубили су од Португала 2:1 у осмини финала Светског првенства и завршили свој наступ, док ће Кристијано Роналдо и другови у осмини финала јуришати на комшијску Шпанију.

03. 07. 2026. у 17:09

Коментари (1)

ПОТПИСУЈЕМ! Луна Ђогани прекинула ћутање о разводу - ставила тачку на спекулације, јавно се обратила Марку