СРБИН “БРИЉИРАО” НА ИСЛАНДУ: Поништен гол, два пенала и два црвена у чудној победи Енглеза

05. 09. 2020. у 20:15

ЕНГЛЕЗИ су победили на Исланду, њима је то важно, али ће се о суђењу Срђана Јовановића, говорити много у Европи ових дана.

СРБИН “БРИЉИРАО” НА ИСЛАНДУ: Поништен гол, два пенала и два црвена  у чудној победи Енглеза

Фото АП

Екипа Герета Саутгејта је до тријумфа дошли голом из пенала у 90. минуту, а Исланђани су само два минута касније имали идентичну прилику за гол, али нису је искористили.

Српски арбитар је најпре доделио најстрожу казну Енглезима због играња руком Ингасона, уједно му доделивши други жути картон. Стрелац гола за "горди албион" је био Рахим Стерлинг.

Само два минута касније је на другој страни Јовановић показао на "белу тачку". Дуга лопта у казнени простор и Гомез је направио прекршај. Лопту је наместио Бјарнасон, али је пребацио преко пречке и бодови ће ипак отићи у Енглеску.

Претходно је Јовановић такође био у центру пажње. Најпре у шестом минуту када је поништио гол Харија Кејна. А онда је још једном "изнервирао" Енглезе, јер је у 70. минуту искључио Кајла Вокера.

Енглеска је на крају ипак дошла до три бода и може се рећи да је то заслужено.

Фудбалери Црне Горе победили су данас у гостима Кипар са 2:0, у утакмици првог кола Ц дивизије Лиге нација. Оба поготка постигао је Стеван Јоветић, у 60. и 73. минуту.

У Лиги Ц одиграна су још два меча у термину од 18.00 - Луксембург је у гостима победио Азербејџан са 2:1, док је Грузија такође у гостима славила против Естоније са 1:0.

Раније данас у Лиги Ц, Северна Македонија је победила Јерменију са 2:1, док је у Лиги Д Гибралтар био бољи од Сан Марина са 1:0.