ЛИГА НАЦИЈА: "Орлови" најскупљи, "зборнаја" трећа
КАДА би новац представљао једино мерило квалитета, наша фудбалска репрезентација би важила за апсолутног фаворита у трећој групи Б Лиге нације.
ФОТО: ФСС
Погледом на сајт "Трансфермаркта", тржишна вредност изабраника Љубише Тумбаковића је убедљиво највећа од свих ривала у групи, међу којима се налазе селекције Русије, са којом играмо сутра у Москви (20.45), Турске и Мађарске.
Најскупљи "орлови" у јату су фудбалер Лација Сергеј Милинковић-Савић који вреди 65 милиона евра, нападач Реал Мадрида Лука Јовић и првотимац Ајнтархта из Франкфурта Филип Костић који су процењени на 32 милиона европских новчаница.
Успоредбе ради, Милинковић-Савић је за само четири милиона јефтинији од целокупне репрезентације Мађарске у којој је највреднији везиста Лајпцига Доминик Сабослаи (25 милиона).
ПОРЕДАК
1. Србија 349,10
2. Турска 285,40
3. Русија 146
4. Мађарска 69
износи у милионима евра
Доказ да не играју папири него срце и душа, најбоље су показали репрезентативци Русије који су на последњем СП 2018. завршили као четврта селекција света. Код "зборнаје" су границу од преко 10 "милки" испунила само тројица - десни бек Марио Фернандеш (22), везиста Антон Миранчук и вођа навале Артем Џјуба (обојица по 12).
Турци, за разлику од пређашњих времена када су у офанзивном делу поседовали најопасније и најуносније појединце, сада пак задња линија предњачи у цени. Трио централних бекова који чине Чаглар Сојунџу (40 м.), Озан Кабак (29 м.) и Мерих Демирел (27 м.) најскупљи су део тима.
Препоручујемо
МАЛО ЛЕПИХ ВЕСТИ ЗА БАРСЕЛОНУ: Штопер одбио нови уговор, хоће на "Камп Ноу"
01. 09. 2020. у 19:35
САВО МИЛОШЕВИЋ: ФК Партизану желим све најбоље! Поново прелазим у навијаче, што сам увек и био
01. 09. 2020. у 18:28 >> 18:28
ТВРДО НА "АЛФОНСО МОРУБЕУ": Катастрофална нападачка форма жуте подморнице не обећава велики број погодака
ФУДБАЛЕРИ Сеуте угостиће Кадиз у дуелу који долази у осетљивом тренутку за оба тима (14.00). Завршница сезоне у Сегунди доноси све већи притисак, јер сваки бод може да направи значајну разлику на табели.
28. 03. 2026. у 07:30
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Ево шта су сад урадили у Загребу - и тиме се још и хвале (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске тичу се - прошлости. Неко ће рећи измишљене, неко "па и не баш", али свакако, привукле су велику пажњу.
28. 03. 2026. у 19:38
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)