МАШИНЕРИЈА ИЗ МИНХЕНА ПОКОРИЛА ЕВРОПУ: Бајерн је сила, шести пут освојена Лига шампиона

23. 08. 2020. у 20:17 >> 23:01

БАЈЕРН је шампион Европе. Нестварно финале, један гол, али прегршт шанси, трчања, темпа - укратко меч достојан борбе за трофеј.

Баварци су славили са 1:0, а по приказаном могло је да буде још неколико погодака на обе стране.

"Свеци" су сматрали да Кингсли Коман није довољно добар за тај клуб. Сада им је баш он пресудио, то дете Париза и клуба из "Града светлости" и то можда најслабијим оружјем - главом. Центрирао је Џошуа Кимих, а на другој стативи је неометан био Коман, само се поклонио и савладао Кејлора Наваса.

Тренутак кад је Кингсли Коман савладао Кејлора Наваса

Имао је и ПСЖ своје шансе, посебно у првом полувремену. Покушавали су Нејмар, Мбапе, Ди Марија, али је увек као победник из тих дуела излазио Мануел Нојер.

Велика је штета што су трибине стадиона "Ла Луж" биле празне, да нико уживо није могао да ужива у мајсторијама фубалера Бајерна и ПСЖ-а.

На крају су више разлога за славље имали навијачи гиганта из Минхена. На трон их је довео Ханси Флик, нестварни Ханси Флик и постао четрвти немачки тренер који је освојио Лигу шампиона.

Преузео је екипу са "Алијанц Арене" у не баш пријатном тренутку, али је од ње направио машинерију, која ја пазите сад - у овој сезони елитног такмичења забележила све победе (11/11) и једина је екипа којој је то пошло за руком или ногом како вам згодније. Треба рећи и да је овај великан сезону у Лиги шампиона окончао са чак 43 дата гола.

То није све - гигант из Минхена је сезону окончао са три трофеја (Бундеслига, Куп Немачке, Лига шампиона).

Ево и једна занимљивост када је овај и више него сјајан меч у питању. Најбољи стрелац Бајерна Роберт Левандовски није постигао гол. То му је једина утакмица да се није уписао у стрелце ове сезоне у елитном такмичењу. Пољака сигурно није брига за то, јер се окитио титулом првака Европе.

Роберт Левандовски није постигао гол у финалу, али је освојио трофеј

Бајерн је овом победом дошао до шесте титуле првака Европе, док ПСЖ није успео освоји трофеј у свом првом покушају. Много новца су "свеци" уложили у тим последњих година, но највреднији пехар никако да стигне у витрине "Парка Принчева".

ПСЖ - Бајерн 0:1 (0:0).

Стадион: "Ла Луж" (Лисабон). Без публике. Судија: Данијеле Орсато (Италија). Стрелац: Коман у 59. минуту.

ПСЖ: Навас - Керер, Силва, Кимпембе, Бернат (од 80. Курзава) - Ерера (од 72. Дракслер), Маркињос, Паредес (од 65. Верати) - Ди Марија (од 80. Чупо-Мотинг), Мбапе, Нејмар.

Бајерн: Нојер - Кимих, Боатенг (од 25. Зиле), Алаба, Дејвис - Тијаго Алкантара (од 86. Толисо), Горецка - Гнабри (од 68. Кутињо), Милер, Коман (од 68. Перишић)  - Левандовски.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. МИНУТ - Почело је велико финале у Лисабону!

4. МИНУТ - Нема много узбуђења на старту сусрета, али ако је судити по томе какву фудбалску филозофију гаје оба тренера могли би да видимо голеаду на "Ла Лужу".

10. МИНУТ - Пребацили су изабраници Томаса Тухела тежиште игре на половину Бавараца. Ипак, још увек нема изгледних шанси.

12. МИНУТ - Могао је Бајерн више из последње ситуације. Коман је дошао до казненог простора ривала. Ипак, спетљао се у одсудном тренутку.

15. МИНУТ - Сјајна шанса за ПСЖ. Паредес је пронашао Мбапеа. Млади Француз је шутирао искоса са леве стране, но у блок је одлично стао Боатенг и спречио тим из Париза да дође до вођства.

Мбапе у дуелу са Кимихом

18. МИНУТ - НОЈЕР СПАСАО БАЈЕРН! Мбапе је одлично упослио Нејмара. Бразилац је шутирао, али је искусни немачки голман показао зашто је један од најбољих чувара мреже на свету.

22. МИНУТ - СРЕЋА ЗА ПСЖ - Роберт Левандовски је показао како му мало треба. Примио је лопту у шеснаестерцу ривала, шутирао је из окрета, но лопта је завршила на стативи.

24. МИНУТ - Атосмки фудбал у престоници Португалије. Ди Марија је тукао слабијом десном ногом. Тај покушај је завршио изнад пречке Бавараца.

25. МИНУТ - Боатенг због повреде није могао да настави утакмицу. Флик је морао да мења, па је у игру послао Зилеа.

29. МИНУТ - Могло је да буде опасно по Нојера. Ерера је сјајно шутирао из даљине после одбијене лопте након прекида. Лопта је на путу ка голу Бајерна закачила неког и Немац није морао да реагује.

Борба за сваку лопту

31. МИНУТ - Пршти на све стране. Скоро са земље је шутирао Левандовски. Рефлексно је одбранио Кејлор Навас. Голмани су одлични за сада.

39. МИНУТ - После бројних прилика одбране могу мало да одахну, али темпо не пада.

45. МИНУТ - НЕВЕРОВАТНО! Погрешио је Алаба, предао је лопту у ноге Мбапеу. Овај је одложио до Ерере, који му је вратио, а Мбапе је са свега неколико метара шутирао право у Нојера.

45+1. МИНУТ - Бунили су се играчи Бајерна. Тражили су Баварци пенал, јер су сматрали да је Комана покувао Керер. Данијеле Орсато је само одмахнуо руком и свирао крај првог полувремена.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

47. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Утакмица је садржајна, има све, осим оног најважнијег - голова.

52. МИНУТ - Ево и чарки на терену. Ошто је Гнабри фаулирао Нејмара, оправдано је добио жути картон. Тај потез Немца је разбеснео Паредеса који је одгурнуо Гнабрија. Добро је да се све брзо смирило.

59. МИНУТ - БАЈЕРН ВОДИ! Сјајно је центрирао Кимих, а на другој стативи је сам остао Коман и главом послао лопту иза леђа Наваса. Бољу игру у наставку су Баварци крунисали поготком.

62. MИНУТ - Замало 2:0. Опет је Коман био у прилици. Ипак, мало испред линије је интервенисао Тијаго Силва и отклонио опасност.

67. MИНУТ - Могло је да буде проблема по шампиона Немачке. Незгодан центаршут је послао Ди Марија, замало је закаснио Мбапе, и Нојер је успео да без проблема покупи лопту.

70. МИНУТ - Још једна нестварна лопта Ди Марије. Све је сјајно пратио Маркињос, шутирао је и исход знате - брани Нојер.

81. МИНУТ - Покушава ПСЖ на све начине да дође до изједначења. Ипак, Баварци одлично стоје на терену и недозвољавају ривалу да их угрози.

90+2 - Сјајна шанса за Парижане. Нејмар је убацио лопту пред гол ривала, није успео да је закачи Чупо-Мотинг.

90+5 - Крај утакмице. БАЈЕРН ЈЕ ШАМПИОН ЕВРОПЕ!

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01