ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА ПРЕД ТИРАНУ: Бен мајсторијом срушио Пролетер

21. 08. 2020. у 17:35 >> 20:05

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде победили су уз доста муке одличну екипу Пролетера са 0:1.

Једини гол за шампиона Србије постигао је Ел Фарду Бен из слободног ударца. Играо се 76. минут када је погодио играч са Коморских Острва. Још једном се показало да кад црвено-бели не блистају Бен је тај који прави разлику.

Бен наставио голгетерску серију

Није Звезда бриљирала на овој утакмици. Мучили су се гости да дају гол екипи из Новог Сада. Колико су црвено-бели били бледи у првом полувремену показује чињеница да је Дејан Станковић на старту другог дела извршио чак три промене.

Једину праву прилику на мечу пре гола није искористио Срђан Спиридоновић, чији ударац је сјајно зауставио голман домаћих Петрић.

Први пут ове сезоне заиграо је и Ричмонд Боаћи, који није провео пуно времена у игри и није ништа специјално показао фудбалер из Гане.

Звезди ће ова тешко извојевана победа доста значити пред наредни меч у квалификацијама за Лигу шампиона. Шампион Србије у уторак од 20 сати гостује у Тирани истоименој екипи.

Београђани су остали после овог кола максимални и после пет утакмица имају 15 бодова, док је Пролетер доживео први пораз и остао је на осам бодова.

Пролетер - Ц. звезда 0:1 (0:0).

Стадион: "Карађорђе". Без публике. Судија: Драган Чоловић. Стрелац: Бен у 76. минуту.

Пролетер: Петрић - Јанковић (од 74. Митровић), Леандро, Андрејевић, Ковачевић - Јовановић (од 19. Илић), Бацановић - Кнежевић, Пејић, Живојиновић - Миросављев.

Ц. звезда: Борјан - Гајић, Панков, Дегенек, Родић (од 46. Гобељић) - Петровић - Спиридоновић (од 63. Гаврић), Николић, Иванић (од 46. канга), Катаи (од 46. Томане) - Бен (од 78. Боаћи).

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. МИНУТ - Почела је утакмица на стадиону "Карађорђе".

1. МИНУТ - Само 30 секунди било је довољно гостима из Београда да запрете. Шутирао је Иванић са неких 18 метара, али је лопта завршила поред гола Петрића.

5. МИНУТ - Звезда на почетку има више лопту у ногама. Но, још увек нема опасности по голмане.

7. МИНУТ - Први пут је и Пролетар озбиљније запретио. Покушали су домаћи да из слободног ударца са неких 22 метра савладају Борјана, али је голман Звезде добро интервенисао.

16. МИНУТ - Добра прилика за црвено-беле. Катаи је одлично упослио Иванића, овај послао лопту на пет метара од гола ривала. Ипак, Леандро је добро реаговао и избио лопту у корнер.

23. МИНУТ - Мирна утакмица у Новом Саду за сада. Пробао је Катаи из слободног ударца. Момак из Србобрана је у тој ситуацији погодио само живи зид.

Катаи и Иванић нису успели у првом полувремену да пронађу пут до гола Пролетера

31. MИНУТ - Бунили су се домаћи фудбалери. Тражили су изабраници Бранка Жигића једанаестерац. Сматрали су да је лопта погодила Катаија у руку. Гостујући фудбалер је прво ударио лопту главом па тек онда руком. Судија Чоловић је одмахнуо руком и сигнализирао да се игра настави.

37. МИНУТ - Опет је Пролетер запретио. Шутирао је Бацановић са 16 метара. Ударац није био довољно јак, па Борјану није било тешко да интервенише.

42. МИНУТ - Покушао је Бен из слободног ударца. Ни он, као ни претходно Катаи није био прецизан.

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме утакмице Пролетер - Црвена звезда.

53. МИНУТ - Брже се игра у другом делу утакмице. Тренер Звезде, Дејан Станковић је извршио три измене. На терен је послао Кангу, Гобељића и Томанеа, док су игру напустили Иванић, Родић и Катаи.

54. МИНУТ - После корнера који је извео Канга у казненом простору ривала је пробао Гобељић главом. У том моменту је оборен и Панков, али пенала за Звезду није било.

59. МИНУТ - Најбоља прилика за Звезду. Николић је одлично проиграо Спиридоновића. Фудбалер из Беча се ослободио чувара, шутирао из добре позиције, али се истакао Петрић и спречио црвено-беле да поведу.

67. МИНУТ - Све више напада Звезда. Ипак, Пролетер одолева тако да још увек нема промене резултата.

72. МИНУТ - Шут је опробао Вељко Николић. Лопта је отишла поред стативе.

76. МИНУТ - Звезда води! Мајсторија Бена. Из слободног ударца је погодио играч са Коморских Острва. Пребаицио је живи зид и голман Петрић није могао ништа да уради.

84. MИНУТ - Добар покушај Канге са неких 20 метара. Ипак, голман домаћих је добро реаговао.

90. МИНУТ - Крај утакмице. Црвена звезда је остала на максималном учинку после пет кола.

ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН ШОКИРАО СВЕТ: Видео санкције Русима, па урадио ово

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а предстојеће Олимпијске игре - Париз 2024, посебно су занимљиве ових дана, због "руске ситуације".

24. 04. 2024. у 15:44