ИГРАЋЕ ЗА ШЕСТИ ТРОФЕЈ: Храбри Лион није успео, сјајни Бајерн у финалу Лиге шампиона

19. 08. 2020. у 20:30 >> 23:04

ФУДБАЛЕРИ Бајерна су други финалиста Лиге шампиона пошто су са 3:0 савладали Лион.

Показао је тим из Минхена да игра невероватан фудбал. Истина, имао је и клуб из Француске неколико сјајних прилика, али ово што Баварци играју је невероватно.

Ово је изабраницима Хансија Флика био 10. меч у елитном такмичењу и екипа са "Алијанц Арене" је у сваком изашала као победник. Такве бројке вас терају да ставите прст на чело и запитате се да ли ико може да заустави машинерију из Минхена.

У недељу од 21 сат ће то пробати да уради ПСЖ који игра своје прво финале у историји. Шампион Немачке има много више искуства у мечевима за титулу (ово ће му бири 11. финале), али и "свеци" су показали да је можда ово та година када ће се освојити популарни "ушати" пехар.

Два гола за Бајерн на овој утакмици постигао је Серж Гнабри. Први је био сјајан. Тукао је са 16 метара и погодио рашље гола који је чувао Лопез, док је код другог одлично испратио акцију и после одбијене лопте убацио је у празну мрежу из непосредне близине.

Трећи погодак био је дело феноменалног Роберта Левандовнског. Нестварном Пољаку је ово био 15 гол на деветом мечу у елитном такмичењу и занимљиво је то да је на свакој од тих утакмица постигао барем по гол.

Феноменални Роберт Левандовски је постигао бар по гол на свих девет утакмица Лиге шампиона

Имао је Лион две колосалне шансе при резултату 0:0, али Депај и Екамби на жалост навијача члана Лиге 1 нису били прецизни. Када се такве прилике не искористе екипа каква је Бајерна то казни.

Друго полувреме било је са мање садржаја. Бајерн није имао неке изгледне прилике, док је опет Екамби пропустио једну велику да Лион смањи резултат. Тада је Нојер показао зашто је и даље један од најбољих голмана на свету. На крају је коначан резултат поставио Левандовски и показао зашто га сви сматрају најбољим нападачем данашњице.

Лион - Бајерн 0:3 (0:2).

Стадион: Жозе Алвеладе (Лисабон). Без публике. Судија: Матеу Лахоз (Шпанија). Стрелци: Гнабри у 18. и 33. минуту, Левандовски у 88.

Лион: Лопез - Денајер, Марсело, Маркал (од 73. Черки) - Дубоа (од 67. Тете), Какере, Бруно (од 46. Мендеш), Ауар, Корне - Депај (од 58. Дембеле), Екамби (од 67. Рене-Аделајд).

Бајерн: Нојер - Кимих, Боатенг (од 46. Суле), Алаба, Дејвис - Алкантара (од 82. Толисо), Горецка (од 82. Павар) - Перишић (од 63. Коман), Милер, Гнабри (од 75. Гнабри) - Левандовски.

Састави тимова:

Лион: Лопез - Денајер, Марсело, Маркал - Дубоа, Какере, Бруно, Оар, Корне - Депај, Екамби.

Бајерн: Нојер - Кимих, Боатенг, Алаба, Дејвис - Алкантара, Горецка - Перишић, Милер, Гнабри - Левандовски.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ:

1. МИНУТ - Почело је друго полуфинале Лиге шампиона, које се игра на стадиону "Жозе Алвеладе" у Лисабону.

4. МИНУТ - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЛИОН! Невероватна грешка играча Бајерна на средини терена. Какре је упослио Депаја. Холанђанин је обишао голмана, али је на срећу клуб из Минхена погодио само спољни део мреже.

11. МИНУТ - Центиметри су делили Бајерн од вођства. Горецка је траљаво шутирао, но лопта је ишла у гол и голман Лиона Лопез је у последњем тренутку интервенисао и одбио лопту у корнер.

14. МИНУТ - Сјајно игра француски тим на старту меча. Бајерн има доста проблема са надахнутим ривалом.

17. МИНУТ - Нестварна игра Лиона. Токо Екамби је са свега неколико метара погодио стативу.

18. МИНУТ - ГОЛ! Бајерн води 1:0. Стрелац за гиганта из Минхена је Серж Гнабри. Шутирао је сјајно са неких 16 метара и погодио рашље Лионовог гола. Био је Гнабријем осми гол на деветој утакмици у Лиги шампиона.

22. МИНУТ - Могли су Баварци да дуплирају предност, али Томас Милер није добро захватио лопту.

27. МИНУТ - Почео је Бајерн све учесталије да напада ка голу Лиона. Још две шансе су пропустили изабраници Хансија Флика. Код прве је добро интервенисао Лопез, док је дргуи пут један играч француског клуб изблокрио покушај Гнабрија.

30. МИНУТ - Било је само питање времена када ће Левандовски ући у шансу. Ипак, Пољак није успео да надмудри Португалца на голу Лиона.

33. МИНУТ - БАЈЕРН ПОВЕЋАВА ПРЕДНОСТ! Други пут на утакмици је погодио Серж Гнабри. Натрчао је на одбијену лопту Немац и убацио је у гол са неколико метара.

38. МИНУТ - Баварци из готово сваког напада створе шансу. Опет је Левандовски могао да се упише у стрелце. Ипак, Пољак је замало остао кратак.

45. МИНУТ - Невероватно полувреме у Лисабону. Бајерн водио апсолутно заслужено. Истина имао је и Лион своје шансе и то код резултата 0:0.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

48. МИНУТ - Није било много узбуђења у прва три минут другог полувремена.

51. МИНУТ - Прву велику прилику у наставку меча није искористио Иван Перишић. Хрват се нашао у ситуацији један на један са голманом ривала, ипак Лопез је изашао као победник из тог дуела.

Борба за сваку лопту

56. МИНУТ - Могао је Лион да смањи резултат. После корнера сјајно је скочио Марсело, али за Нојера није било проблема да интервенише.

58. МИНУТ - Ово не сме да се промаши. Ауар је пронашао Екамбија. Камерунац ово није смео да промаши. Но, није искористио велику прилику и питање је да ли ће изабраници Рудија Гарсије имати још неку овакву шансу до краја утакмице.

71. МИНУТ - У последњих десетак минута ништа озбиљније се није дешавало на трави стадиона "Жозе Алвеладе".

75. МИНУТ - Добра прилика за Лион. Резервиста Черки је добио лопту на неких седам метара, нију је захватио онако како је желео и поново члан Лиге 1 није успео да постигне погодак.

80. МИНУТ - Постигао је гол Филипе Кутињо, али је судија Матеу Лахоз одлучио да га поништи јер је Бразилац био у офсајду.

84. МИНУТ - Проверио је Ауар да ли је сконцентрисан Мануел Нојер. Немац је био спреман на шут и ухватио је живу лопту капитену Лиона.

87. МИНУТ - Покушао је Алаба из слободног ударца да повећа предност. Иделана је то позиција била за играча који шутира левом ногом. Аустријанац је слабо то извео, погодио је само живи зид.

88. МИНУТ - БАЈЕРН ВОДИО 3:0! Морало је ово да се деси. Погодио је и Роберт Левандовски. Одлично је скочио после центаршута из слободног ударца и главом затресао мрежу ривала. Занимљиво је то да је феноменални Пољак постигао бар по један гол на свих девет утакмица колико је играо ове сезоне до сада у Лиги шампиона.

90. МИНУТ - Крај утакмице. Бајерн се пласирао у 11. финале Лиге шампиона!

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01