ЗВЕЗДИНА "ПЕТАРДА": Бен и Иванић се поигравали са Европом (ФОТО/ВИДЕО)

Novosti online/З.Ћоровић

18. 08. 2020. у 20:14 >> 22:53

ОД СТАРТА силно, очекивано.

ЗВЕЗДИНА ПЕТАРДА: Бен и Иванић се поигравали са Европом (ФОТО/ВИДЕО)

Црвена звезда је рафалима Бена и Иванића, у пет корака прескочила скромну Европу и прво коло квалификација за Лигу шампиона – 5:0 (2:0). Ко ће јој бити ривал у другој рунди следећег уторка, знаће се после сутрашњег сусрета између Динама Тбилисија и Тиране. Вољом жреба, Звезда ће бити гост и сигурно ће имати много тежи задатак од овог. Опет у једном мечу,  где год играла, у Грузији или Албанији.

Процена Дејана Станковића да Бена гурне у сам шпиц, показала се као погодак у центар. Нападач са Комора је био убедљив, спретан и конкретан, па је хет-триком  завршио меч.

Иако је на крају тријумф био сигуран и убедљив, српски шампион није лако откључао браву аутсајдера.  Кад није било навијача, испало је да је црвено-беле код вођства погурао помоћни бугарски судија Иво Колев јер није сигнализирао чист офсајд. Ипак, разлика у класи две екипе је огромна, тако да је тај поклон само убрзао највљен потоп гостију.

Необично је било на „Маракани“. Празне столице цаклиле су се окупане пљуском под снажним зрацима рефлектора, огроман стадион са свих страна зјапио је празан. Као да се и он питао како то да нема никога да гледа Звездину премијеру на европској сцени. Песме навијача одјекивале су са звучника пре утакмице и на полувремену.

Фалила је подршка са трибина да се лакше пробије гибралтарски зид.   Играло се доста растрзано све до 12. минута, када су црвено-бели створили прву стопостотну прилику. Иванић се одлично убацио по левој страни, па лепо заломио чувара и центрирао. Иако је добио зицер на тацни,  Бен се обрукао, промашио је са петерца празан гол. Ни њему није било јасно како, па  се у чуду ухватио за стативу. Вероватно га је овај ћорак много изнервирао, па је вероватно и због тога после „експлодирао“.

Станковић ништа није хтео да експериметнтише и у европској премијери је извео тренутно најјачи тим, упркос што је ривал скромних могућности . Од старта је тренер црвено-белих указао прилику Гелору Канги са намером да убрза акције и „осети“ екипу, пошто је у првих четири кола само једном ушао са клупе.  Како је утакмица одмицала, тако су се гости упорније бранили. Замало да изненаде у 27. минуту, успели су опасно да запрете. Гаљардо је са десетак метара шутирао преко гола и после тога се добро чуло како Борјан критикује своје саиграче.

ЗАБУНА СА СУДИЈАМА

УЕФА је дан пре утакмице заменила арбитре, па је уместо кипарске, вечерашњи дуел између Црвене звезде и Европе судила бугарска тројка на челу са Воленом Чинковом, коме је ово био деби у квалификацијама за Лигу шампиона. Претпоставља се да је разлог ове одлуке то што је Милорад Мажић недавно постао комесар за суђење на Кипру и да су рокаде извршене да не би дошло до сукоба интереса.

Продор и шут Спиридоновића у 34. минуту донели су корнер  из кога је Звезда постигла споран гол. Бен се нашао усамљен на другој стативи, офсајд је био очигледан, не и за помоћника који не диже заставицу и помаже домаћину – 1:0. У први мах чинило се да је и други погодак у 44. минуту „улетео“ из недозвољене позиције. Шутирао је Дегенек, Бен је скренуо лопту у мрежу, само што је овога пута помоћни арбитар  брадоња  донео исправну одлуку.

Само један тим играо је у другом полувремену. Константан притисак црвено-белих са брзим акцијама, оставили су госте из Гибралтара без даха. Новајлија Спиридоновић је у 53. минуту сјајно побегао и асистирао Бену да неометан из близине и трећи пут затресе мрежу, а Станковић је код клупе грлио и љубио штопера Милуновића јер је мајсторски изнео лопту и упутио врхунски  пас у зачетку акције.

СПЕЦ.

СВИХ шест вечерашњих утакмица у квалификацијама за Лигу шампиона победили су домаћини

Финиш меча протекао је у знаку Мирка Иванића. Прво је у 78. минуту лукаво украо лопту и рутински преварио голмана гостију. За одличну партију награђен је још једним поготком када се одлично се убацио и ставио тачку на ефектну евро-премијеру црвено-белих.

БАЈЕРН  ЗВЕЗДИН АДУТ

ЦРВЕНА звезда је ближа него икада да буде носилац и у жребу за треће коло квалификација за Лигу шампиона. Услов за то је сада веома реалан и налази се у рукама силног Бајерна. Прва добра вест стигла је из Белорусије, Брест је неочекивано елиминисао Астану, која је имала предност у односу на црвено-беле. Сада је сигурно, уколико Баварци сутра избаце Лион, Звезда постаје носилац у трећем колу, што значи да се у овој јако важној рунди не може састати са Селтиком, Олимпијакосом, загребачким Динамом или Јанг Бојсом.

Ц. ЗВЕЗДА – ЕВРОПА 5:0 (2:0)

СТРЕЛЦИ: Бен у 35, 44.  и 52. и Иванић у 78. и 87. минуту. Стадион: „Рајко Митић“. Без гледалаца: Судија: Волен Чинков (Бугарска) 6.
Ц. ЗВЕЗДА: Борјан - - Гобељић 7, Милуновић 7,5, Дегенек 7, Родић 7 (од 46. Гајић 7) - Саного 7 (од 74. Вулић), Канга 7, Иванић 7,5 – Спиридоновић 7 (од 68. Томане), Катаи 7, Бен 8.
ЕВРОПА: Муњоз 6 – Бадр 5, Касадо 5, Авилес 5, Оливеро 5 – Вокер 6,  Роса 5, Алварез 5 (од 70. Квиљо -), Гаљего 5 – Гаљардо 6, Домингез 5.
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Бен (Ц. звезда) .

ТОК МЕЧА:

САСТАВИ ТИМОВА:

ЗВЕЗДА: Борјан – Гобељић, Дегенек, Милуновић, Родић – Саного, Иванић – Катаи, Канга, Спиридоновић – Бен

ЕВРОПА: Муњоз – Оливеро, Караскал, Олмо, Бадр – Вили Гаљехо, Кортез, Роса, Вокер – Хуанпе, Гаљардо

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ - Утакмица у Београду је почела.

5. МИНУТ - Нема превише узбуђења на самом старту. У тиму Звезде лопта, за сада, највише у Кангиним ногама.

9. МИНУТ - Канга се финтом ослободио чувара, лоше је шутирао, Бен је кренуо на лопту, али је помоћни судија подигао заставицу.

12. МИНУТ - Велики промашај Бена. Иванић је сјајно прошао по страни, послао идеалан центаршут за Бена који је остао потпуно сам на неколико метара од гола, главом је шутирао поред стативе.

17. МИНУТ - Први покушај имала је Европа у 17. минуту. Вили Гаљехо се опробао са око 20 метара, право у Борјана.

19. МИНУТ - Неопрезан старт Кортеза на Гобељићу, бугарски судија Чинков је показао први жути каротн на мечу. После центаршута се опробао Иванић, лопта је погодила дефанзивца гостију, лак посао за голмана Муњоза.

26. МИНУТ - Углавном се игра пред голом Европе. Звезда контролише ритам, али не успева да нађе пут до гола

34. МИНУТ - Грешка одбране гостију, Спиридоновић се изборио за позицију, успео да шутира, голман Муњоз је добро интервенисао.

35. МИНУТ - ГООООЛ! Бен је коначно затресао мрежу. После шута Спиридоновића је уследио корнер. Велика гужва у петерцу, лопта је, уз мало среће, дошла до Бена који је лако са неколико метара послао лопту у празну мрежу. Играчи Европе су тражили офсајд, судије нису реаговале.

38. МИНУТ - Одлична акција Звезде, Катаи оставља за Родића који не центрира довољно добро, лопта је била превисока за Кангу.

42. МИНУТ - Катаи шаље повратну лопту која долази до Канге, успео је да се намести, али је погодио спољни део мреже. Недуго затим се Вокер опробао на другој страни, Борјан је испустио лопту после шута, али није било никога да налети, па је чувар мреже Звезде имао довољно времена да исправи грешку.

44. МИНУТ - ГООООЛ! Звезда је дуплирала предност. Дуга акција српског тима, Дегенек је пробао да шутира, слабо је то урадио, Бен је скренуо лопту у мрежу. Поново су играчи Европе тражили офсајд. Судија из Бугарске није реаговао. Протести нису уродили плодом. Роса је због тога добио жути картон. Успорени снимци су показали да су играчи Европе каснили са изласком и да није било недозвољене позиције.

45. МИНУТ - Полувреме. Звезда има два гола предности на паузи.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

46. МИНУТ - Утакмица је настављена. Станковић је одмах направио промену. Уместо Родића је ушао Гајић. Гобељић и Гајић ће заменити места на бековским позицијама.

52. МИНУТ - Хет-трик Бена. Милуновић је послао сјајну лопту у простор, Спиридоновић био снажнији у дуелу, послао лопту за Бена који је рутински сместио у мрежу и постигао свој трећи погодак на мечу.

58. МИНУТ - Још једна добра прилика за Звезду, Муњоз је овог пута био на месту и спречио нови погодак.

63. МИНУТ - Двострука промена код гостију, ушли су Димас и Полако уместо Вилија и Гаљарда.

68. МИНУТ - Другу промену прави Станковић, уместо Спиридоновића је ушао Томане. То значи да ће се Бен померити на позицију крила, јер ће Томане бити центарфор.

70. МИНУТ - Нова одлична прилика за Звезду. Иванић је слабије шутирао, лопта је дошла право до Катаија који је из одличне позиције промашио празан гол.

74. МИНУТ - Још једна промена у српском тиму, уместо Санога је ушао Вулић.

77. МИНУТ - Канга је у свом стилу покушао из даљине, шутирао је снажно, не и довољно прецизно. Већ у следећем нападу се опробао и Вулић, слично као Канга, довољно јако, не и прецизно.

79. МИНУТ - Гонзалес се поигравао, Иванић је украо лопту, изашао сам пред голмана и матирао га лако.

80. МИНУТ - Могао је и Канга да се упише у стрелце. Сјајан потез Катаија,после шута Гобељића је лопта дошла до Канге који је одлучио да се поиграва превише са ривалима. Ударац је блокиран, тражио је пенал, показујући да је један играч гостију играо руком, бугарски арбитар је само одмахнуо рукум и показао да се игра настави.

84. МИНУТ - Катаи је узео лопту, прошао, изгубио је, па је вратио и изборио се за шут, али није погодио, Муњоз је одлично одбранио.

88. МИНУТ - "Петарда". Бен је сјајно прошао по страни, послао сјајан пас у петерац, Иванић је погодио други пут на мечу.

90. МИНУТ - Катаи је извео слободан ударац, мало преко пречке је лопта отишла. Играће се још три минута.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 10:46

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49