АТАЛАНТУ МИНУТИ ДЕЛИЛИ ОД ИЗНЕНАЂЕЊА: Невероватан преокрет Парижана, Чупо-Мотинг херој

12. 08. 2020. у 20:30 >> 22:57

НЕВЕРОВАТАН меч у Лисабону, сјајна завршница и пролазак фаворита.

У окршају који су многи описали као дуел између новца и љубави према фудбалу. На крају, Аталанту су минути делили од великог изненађења.

Међутим, у самој завршници је ПСЖ успео да направи велики преокрет и да дође до пролаза у полуфинале Лиге шампиона, првог после чак 25 година - 2:1 (0:1).

Аталанта је повела у 27. минуту голом Марија Пашалића и чувала је ту предност све до 90. минута када је првак француске стигао до преокрета за укупно 149 секунди.

Прво је Маркињос изједначио на 1:1 у 90. минуту на асистенцију Нејмара, да би у трећем минуту судијске надокнаде велико славље ПСЖ-у донео Ерик Чупо-Мотинг.

Француски тим је тако оправдао улогу фаворита, на знатно тежи начин и сада чека бољег из окршаја Атлетико Мадрида и Лајпцига.

ТОК МЕЧА

САСТАВИ ТИМОВА:

АТАЛАНТА: Спортијело - Толој, Калдара, Ђимсити - Хатебур, Де Рон, Фројлер, Госенс - Пашалић, Гомез - Запата

ПСЖ: Навас - Бернат, Кимпембе, Силва, Кехер - Гај, Маркињос, Ерера - Нејмар, Икарди, Сарабија

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица је настављена. ПСЖ је имао први напад, да би убрзо Аталанта узвратила и изборила два узастопна корнера, без праве опасности за Наваса.

Мбапе је послат на загревање. Тухел не жели да чека превише, послао је једног од најбољих играча да се припрема за улазак на терен. На другој страни Гасперини је већ спремио прву промену, даје последње инструкције Малиновском.

Нејмар је кренуо у продор, заустављен је фаулом, па је де Рон добио жути картон. Нејмаров шут је зауставио живи зид, после корнера није створена озбиљна прилика.

Жути картон је добио и Запата, да би потом прву јавну опомену добили и Парижани, Бернат је "пожутео". Папу Гомез је упутио први слабији центаршут, Де Рон је затим покушао са око 25 метара, снажно и непрецизно.

Аталанта се поново вратила на пресинг по целом терену. Праве доста проблема парижанима који се муче да изнесу лопту. Најбоља прилика у другом делу. Гужва у петерцу ПСЖ-а, Ђимсити је био у одличној позицији, лоше је шутирао.

Три измене. Код Аталанте Малиновски и Паломино су ушли уместо Гомеза и Ђимситија , док је Мбапе заменио Сарабију.

Нејмар и Мбапе комбинују, без већег успеха. Аталанта је фокусирана на одбрану, само је Запата на половини противника.

Аталанта се труди што дуже да држи лопту. Гасперини прави још једну измену. Пашалић, стрелац гола, излази, ушао је Луис Мјуријел. Навас је у том тренутку само легао на терен и ухватио се за десну ногу.  Серхио Рико је одмах устао, спреман да га замени, али је Кејлор дао знак да може да настави. Ерера и Гај су изашли, ушли Паредес и Драклсер. Нешто дужа пауза је била током измена, због Наваса који је поново дао знак клупи да може да остане на голу.

Мбапе је одлично истрчао, створио прву праву шансу за свој тим, голман Спортијело се одлично поставио. Недуго затим Нејмар успева да пронађе простор за шут, али је било преслабо, лако за Спортијела.

Навас ипак не може да настави меч. На терен је у 79. минуту ушао Серхио Рико, са њим је ушао и Чупо-Мотинг уместо неприметног Икардија.

Опробао се Мбапе, шутирао је одлично, Спортијело одличан. Одмах затим нова прилика за Мбапеа, фантастична реакција дефанзиваца Аталанте. Силва се опробао из даљине, далеко поред гола.

Гасперини прави последње две промене, Кастањ уместо Госенса, Да Рива уместо Запате у 82. минуту. Добра прилика за Парижане после прекида, лопта је завршила преко пречке.

Тактичке замисли двојице тренера су јасне. Један жели да држи лопту како би време што пре истекло, други баца све карте на напад и тражи неопходан гол. На трибинама је и Анхел Ди Марија који се држи за главу чекајући.

ГОООООЛ - Минути су делили Аталанту до изненађења, али нису успели. Чупо-Мотинг је убацио лопту, Нејмар се снашао, послао повратни пас, Маркињос је погодио за велико славље.

ГООООООЛ - Чупо-Мотинг постиже гол у трећем минуту надокнаде! Нејмар је послао лопту у простор за Мбапеа који је послао идеалну лопту за Мотинга који је постао херој Парижана.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица је почела. Највише пажње привукао је Мбапе који је на клупи. Прву шансу је имала Аталанта, Гомез је добро шутирао, Навас је био сигуран.

Невероватан промашај Нејмара у 3. минуту. Нејмар је изашао сам пред голмана и ужасно шутирао, поред гола. Сви су се ухватили за главу у редовима француског тима.

Сјајна шанса за Аталанту, Хатебур се убацио из другог плана, Гомез је одлично центрирао, али је маестрални Навас спречио погодак. Навас је поново био у првом плану. Калдара је остао усамљен после корнера, голман ПСЖ је био на висини задатка. Додуше, да је затресао мрежу врло вероватно би га ВАР поништио, јер је дефанзивац Аталанте био у офсајду.

Офанзива Аталанте се наставља. Пашалић покушава главом, лак посао за Наваса у 20. минуту.

ГООООЛ - Аталанта води! После одличне, дуге, акције, лопта је дошла уз мало среће до Пашалића који је погодио даљи угао!

Мајсторија Нејмара, невероватним потезима је предриблао неколико ривала, изборио се за шут, поред гола. У 35. минуту нова прилика за Нејмара. Добро изведен слободан ударац, преко живог зида, Спортијело је лако ухватио лопту.

Ђимсити је добио жути картон због фаула на Икардију. Мало је фалило да Спортијело направи велику грешку, чекао је да избаци лопту предуго, Нејмар је стигао, али је лопта отишла у аут.

Дуга лопта за Сарабију, успео је да је стигне, центрирао, Икарди није успео да је скрене у мрежу.

Нејмар се обрукао! Ужасна повратна лопта за Хатебура, практично је асистирао Нејмару који је излетео сам пред гол, шутирао је поред гола...

ПСЖ је у потпуности преузео иницијативу. Држе лопту у свом поседу, праве прилике, али не успевају да затресу мрежу.

Судија Тејлор је продужио меч за 60 секунди. Није било узбуђења. Аталанта има предност на паузи.

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА... Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

"ЕЈ, ЉУДИ, АЛИ БУГАРСКА..." Овом причом је Никола Јокић шокирао Амере

Никола Јокић и Денвер нагетси обавили су уводни део посла. Чека их плеј-оф НБА лиге, а како још није постало познато ко ће браниоцу титуле бити уводни ривал у доигравању, у први план је избила једна исповест српског аса.

15. 04. 2024. у 16:56