ЛИГА ЕВРОПЕ: Шахтјор декласирао Базел и заказао дуел са Интером, Севиља у завршници до победе, Волвс има за чим да жали

Н. Ст.

11. 08. 2020. у 22:55

КЛУПКО се одмотава.

Познати су, сви полуфиналисти Лига Европе. Преостала два четвртфинална меча одиграна су вечерас у Немачкој.

У Гелзенкирнеху је све брзо било решено. Шахтјор је декласирао Базел – 4:1 (2:0). Први гол виђен је већ у другом минуту када је после корнера Мораеш постигао гол, свему је претходила велика грешка и ужасна процена младог српског голмана Ђорђа Николића. Већ у 22. минуту је било 2:0 када је Таисон, уз мало среће, затресао мрежу и са тим резултатом се отишло на паузу.

Базел је у 63. минуту тражио пенал, судија Мајкл Оливер је после коришћења видео технологије (ВАР) установио да није било елемената за једанаестерац и да се игра настави. На „креч“ није показао тада, али јесте у 77. минуту, на другој страни. Алан Патрик је одлично извео казнени ударац и ставио тачку на било какве наде швајцарског клуба. Додо је затим, у 88. минуту, додатно повећао предност украјинске екипе, да би почасни погодак за Базел постигао ван Волфсвинкел у другом минуту надокнаде.

Шахтјор ће тако у полуфиналу играти против Интера који је синоћ био бољи од Бајер Леверкузена (2:1).

Знатно узбудљивије било је у Дуизбургу. Севиља је у неизвесном мечу дошла до победе против Волверхемптона (1:0).  Банега је у 88. минуту убацио лопту у казнени простор, Окампос је био највиши у скоку и матирао Патрисија за велико славље.

Волвс ће дефинитивно имати за чим да жали. У 13. минуту је Хименез промашио пенал. Траоре је пре тога са своје половине кренуо ка голу, нико није могао да га стигне, Дијего Карлос је направио глупост и уклизао тек у казненом простору и оборио га. Мексички нападач је преузео одговорност, ужасно извео пенал, Боно је зауставио његов шут и знатно допринео успеху шпанског тима.

Севиља ће тако борбу за шести трофеј наставити против још једног енглеског тима. Играће са Манчестер јунајтедом који је минималним резултатом савладао Копенхаген (1:0).