ШАМПИОН УБЕДЉИВ: Вулићеве и Николићеве "лепотице" улепшале Звездин тријумф у Шапцу (ВИДЕО)

09. 08. 2020. у 15:58 >> 21:46

ТРЕЋА победа у три кола, трећи пут три постигнута гола и трећа нула у делу табеле који се односи на број примљених голова.

ШАМПИОН УБЕДЉИВ: Вулићеве и Николићеве лепотице улепшале Звездин тријумф у Шапцу (ВИДЕО)

Шампион Србије је лагано, повремено и са пола гаса, приморао Мачву на капитулацију у Шапцу и тако стигао до максималних девет бодова на старту нове сезоне у Суперлиги - 0:3 (0:1).

Разлика у класи два тима је била приметна практично у сваком моменту утакмице и само се постављало питање колико ће борбени домаћин моћи да одолева док голман Перић не оде први пут по лопту у мрежу. Он је то учинио у 25. минуту када су црвено-бели разменили чак 21 прецизан пас пре него што је Крстовић затресао мрежу домаћина.

Оно што баца озбиљну сенку на првенац младог нападача у Суперлиги је чињеница да је помоћни судија испод источне трибине стадиона превидео очигледан офсајд пошто је Крстовић био последњи испред Перића приликом додавања Катаија.

Тај моменат је додатно олакшао ноге Станковићевим пуленима, а посебно је у првом полувремену био расположен Александар Катаи, који је у два наврата затресао пречку Мачвиног гола, једном из слободног ударца и једном из игре.

Друго полувреме је донело нешто лакши ритам. Звезда је мирније тражила пут ка голу којим би победа била осигурана, док су домаћи фудбалери ретко успевали да направе нешто конкретније на половини која припада црвено-белима. Гол за оверу треће првенствене победе дело је најбољег актера утакмице Вељка Николића у 65. минуту.

Млади везиста је тако успео да и у трећем узастопном колу буде стрелац гола за црвено-беле. Најлепши моменат меча виђен је у 90. минуту резервиста Вулић "скинуо паучину" из левог горњег угла Перићевог гола.

МАЧВА - Ц. ЗВЕЗДА 0:3 (0:1)

СТРЕЛЦИ: Крстовић у 25, Николић у 65, Вулић у 90. минуту за Црвену звезду. Стадион Мачве. Играно без присуства публике. Судија: Петар Пипер (Чачак) 7.

МАЧВА: Перић 6, Пејовић 5,5, Мијаиловић 5,5, Ристивојевић 5,5, Кнежевић 6 (од 66. Дукић -), Ивић 6, Божић 6, Дабић 5,5, Адамовић 5,5, Марковић 5,5, Зукановић 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан -, Гобељић 7, Дегенек 7, Панков 7, Родић 7 - Саного 6,5 (од 46. Петровић 6,5), Николић 7,5 (од 84. Гајић -), Спиридоновић 7 (од 46. Бен -), Иванић 6,5 (од 75. Вулић -), Катаи 7,5 (од 73. Гаврић -), Крстовић 7.

Играч утакмице: Вељко Николић (Црвена звезда).

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

1. МИНУТ - Утакмица је почела нападом Мачве.

2. МИНУТ - Мачва је имала први корнер на мечу, али без икакве опасности по гол Црвене звезде. Претходно су домаћи извели опасну контру, али је Иванић у последњем тренутку избацио лопту у корнер.

7. МИНУТ - Први покушај фудбалера Звезде. Катаи је шутирао искоса са леве стране, али лопта је отишла поред гола.

14. МИНУТ - Најбоља прилика за црвено-беле. После корнера са леве стране створила се велика гужва у казненом простору домаћих. Крстовићев први покушај одличним падом у ноге осујетио је голман Мачве, шут Санога је потом изблокирао један од фудбалера Шапччана, да би други покушај Крстовића завршио поред стативе.

21. МИНУТ - Нова одлична шанса за црвено-беле. Фудбалери Мачве су покушали да изврше пресинг на последњу линију Звезде, али је Борјан прилично лако упослио усамљеног Иванића на средини терена. Везиста српског првака је пронашао на левој страни Катаија који је с лоптом у ногама прошао двадесетак метара. Повукао је ка средини, када је дошао на ивицу казненог простора шутирао је, али је Перић био добро постављен.

ГОООЛ - ЗВЕЗДА ВОДИ ОД 24. МИНУТА

Црвено-беле је у вођство довео Крстовић. Иванић и Катаи су комбиновали на левој страни, искусни офанзивац је са 17 метара одлично, између дефанзиваца Мачве, упослио нападача, који се одлично заградио, издржао дуел и рутински затресао мрежу домаћина.

28. МИНУТ - Катаи погађа пречку! Одлично је искусни фудбалер извео слободан ударац са двадесетак метара, искоса са леве стране, пребацио је живи зид, али је пречка била савезник домаћина.

40. МИНУТ - Први жути картон на мечу добио је Пејовић. Искусни дефанзивац је у покушају да заустави контранапад Звезде стартовао веома оштро и неопрезно на Вељка Николића, који је после указане лекарске помоћи наставио меч.

43. МИНУТ - Катаи поново погађа пречку. Овога пута је Звездин фудбалер по левој страни комбиновао с Родићем, повукао је лопту ка средини терена и са 17, 18 метара гађао је супротни угао гола Мачве. Перић је био савладан, али је лопта погодила пречку с горње стране.

Чим је истекао 45. минут судија Пипер је одсвирао крај полувремена.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме. Дејан Станковић је на паузи извршио двоструку измену. Његош Петровић је заменио Санога, док ће Бен у наставку играти уместо Спиридоновића.

57. МИНУТ - Ништа вредно помена није се десило у досадашњем току другог полувремена. Игра се углавном одвија на средини терена, уз теренску иницијативу Црвене звезде.

ГОООЛ - НИКОЛИЋ ДУПЛИРАО ПРЕДНОСТ ЗВЕЗДЕ

Вељко Николић је у 65. минуту донео црвено-белима велику предност. Дуго је трајала акција Звезде, после центаршута са десне стране лопта се одбила до младог везисте српског првака, који је шутирао са око 25 метара. У покушају да га изблокира, лопта је погодила једног фудбалера Мачве, али је шут био доввољно јак, да је она у параболи завршила иза леђа чувара мреже Шапчана.

71. МИНУТ - Катаи је пропустио прилику да "затвори" утакмицу. Одлично су комбиновали црвено-бели по левој страни, офанзивац црвено-белих је добио лопту у празан простор, гађао је по земљи супротан угао гола Мачве, али је лопта отишла поред гола.

73. МИНУТ - Катаи је место на терену уступио Гаврићу.

ГОООЛ - ВУЛИЋ СТАВИО ТАЧКУ НА ЗВЕЗДИН ТРИЈУМФ

У 90. минуту најлепши детаљ на утакмици. Милош Вулић је "скинуо паучину" из рогља Мачвиног гола.

КРАЈ - Пипер свира крај, Звезда је уписала и трећу победу идентичним резултатом - 3:0.

САСТАВИ:

МАЧВА: Перић, Пејовић, Мијаиловић, Ристивојевић, Kнежевић, Ивић, Божић, Дабић, Адамовић, Марковић, Зукановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек, Панков, Родић, Саного, Николић, Спиридоновић, Иванић, Kатаи, Kрстовић.

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49