ПРЕОКРЕТОМ ДО ТРИ БОДА: Натхо са пенала покренуо црно-беле, Чолић ставио тачку

Novosti online/З. Ћоровић

01. 08. 2020. у 17:00 >> 19:29

ПРЕОКРЕТ "ваљка" под Багдалом.

Кочиле су црно-беле лоше навике из прошле сезоне у првом полувремену, али су у наставку успели да се тргну и дођу до прве првенствене победе: Напредак - Партизан 1:3 (1:0). Утакмицу је обележила и тежа повреда голмана Напретка Живковића, који је колима хитне помоћи одвезен у болницу.

Кључни тренутак десио се у 85. минуту, када је судија Грујић показао на белу тачку за госте, а своју одлуку је одмах и објаснио гестикулацијом да је Живановић код корнера вукао Остојића. Крушевљани су се чудили и бурно протестовали, али од тога је било мало вајде. Натхо је био прецизан са пенала, а тријумф гостију потврдио је и млади Чолић у финишу меча.

Јако сунце је пржило и играче и терен, по врућини је утакмица на старту била спора и трешка. Дуго није било правих прилика, нити добрих акција. Гости су имали иницијативу која је била безопасна. Извели су црно-бели и осам корнера у првом делу, али нису успели нешто конкретно да направе. Такође, шутеви из даљине Здјела и Натха нису много намучили голмана домаћих Живковића.

МОГУЋИ РИВАЛИ МИЛАН, АЛКМАР...

ПАРТИЗАН ће у сва четири кола квалификација у Лиги Европе бити носилац и имаће лакши пут све до плеј-офа. Према тренутним калкулацијама, потенцијални ривали црно-белих у плеј-офу су: Милан, Аз Алкмар, ФЦСБ (бивша Стеауа), Гранада, Вулверхемптон, АЕК, Глазгов Ренџерс, Марибор, Хапоел Бер Шева, Розенборг, Аполон и Ростов. Са друге стране, Партизан неће моћи да се састане са: Базелом, Спортингом, Копенхагеном, ПСВ-ом, Волфзбургом, Спартом из Прага, АПОЕЛ-ом, БАТЕ Борисовом, Галатасарајем, Малмеом, ПАОК-ом и Стандардом.

Фудбалери Напретка су се стрпљиво бранили и вребали своју шансу из контранапада. Дочекали су је у самом финишу првог полувремена. Агилни Срђан Кочић је прво запретио и лобовао Поповића, али лопта није стигла до гола захваљујући добро постављеном Остојићу. Међутим, у другом минуту судијске надокнаде, Кочић се нашао на правом месту, лепо пробио и погодио углић, што је била казна за лоше постављену одбрану гостију.

Тренер црно-белих Саво Милошевић сигурно је имао разлог да повиси тон у свлачионици, из игре је извео младог Стевановића и увео искусног Марковића. То се одмах исплатило. Само што се утакмица наставила, Натхо је послао идеалан центаршут, а Марковић је ударцем главом донео изједначење. Нажалост, болно и за стрелца и за голмана домаћих. У акцији код гола дошло је до жестоког судара, чувар мреже домаћих Младен Живковић остао је да лежи на земљи. На носилима је изнет до возила хитне помоћи којима је касније превезен у болницу. Убрзо је због болова замењен и Лазар Марковић.

СТРЕЛЦИ: Кочић у 45. за Напредак, а Марковић у 46, Натхо у 86. (из једанаестерца) и Чолић у 90. + 3 за Партизан. Стадион Младости у Крушевцу. Меч се играо без присуства публике. Судија: Данило Грујић 6.

НАПРЕДАК: Живковић 7 (од 50. Јорданов 6) - Стевић 6, Маринковић 6, Мршић 6, Лековић 6 - Костић 6, Миловановић 6 (од 77. Живановић -), Спремо 7, Кочић 7 (од 70. Мијић -), Маркоски 6 - Абубакар 6.

ПАРТИЗАН: Поповић 7 - Милетић 6, Витас 6,5, Остојић 7, Урошевић 6,5 - Натхо 7, Здјелар 6 - Ф. Стевановић 5,5 (од 46. Марковић -, од 56. Чолић 7) , Асано 6 (од 80. Ивановић -), Сума 6 (од 89. Шћекић -) - Садик 6,5.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Натхо (Партизан)

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Милошевић је направио једну промену у првом делу, увео је Марковића уместо Филипа Стевановића.

ГООООЛ - Само што се утакмица наставила Натхо је послао идеалан центаршут, Марковић је главом постигао гол.

Током постизања поготка је дошло до контакта коленима између Марковића и голмана Живковића. Стрелац поготка је храмљући прослављао гол, док је Живковић остао да лежи на земљи. Ушле су лекарске екипе оба тима, па су ушле екипе са носилима и на крају и возило хитне помоћи који је голмана Напретка превезло у болницу.

Алекса Јорданов је заменио Младена Живковића на голу домаћина после нешто дужег прекида.

Марковић је усред напада противника пао на земљу и остао да лежи на трави. Поново је лекарска екипа морала на терен и после кратког прекдиа су сигнализирали Милошевићу и стручном штабу да ће морати да направе измену.

Спремо је пао на ивици казеног простора, судија је дунуо у пиштаљку, али је Спремо добио жути картон због симулирања. Марковић није могао да настави меч. Покушао је, али није у стању. Уместо њега је ушао млади Никола Чолић.

Спремо шаље одличан центаршут из слободног ударца, без опасности. Уследио је корнер за црно-беле и судар двојице играча домаћина у казненом простору. Нови кратак прекид, лекарске екипе су поново на терену.

Тражила је клупа Партизана пенал у 66. минуту, тврдили су да је један играч Напретка играо руком у казненом простору. Судија је само одмахнуо руком.

Миловановић спречава контру тако што хвата Садика за дрес и зауставља га. Дошло је до кошкања између њих двојице и гурања. Судија је Миловановићу показао жути картон, Милошевић је са клупе тражио од арбитра да му покаже два жута, односно црвени, због фаула и кошкања...

Кочић, стрелац гола за домаћи тим, напушта терен у 70. минуту, заменио га је Мијић. Фантастична прилика за Асана који са свега неколико метара шутира право у голмана Јорданова.

Опробао се Остојић са више од 30 метара, Јорданов је, уз мало проблема, одбраио. Уследио је корнер, Витас је шутирао тик преко гола. Живановић је заменио Миловановића у домаћем тиму, што је уједно и последња промена Напретка.

Нова измена Милошевића, Ивановић мења Асана.

Невероватна прилика за Мркића у 80. минуту. Избегао је офсајд замку, преварио Витаса одличном финтом, нашао се у одличној позицији и шутирао преко гола.

ПЕНАЛ - корнер за Партизан. Дошло је до повлачења у казненом простору, судија Грујић је показао да је Остојић фаулиран.

ГОООЛ - Натхо је ставио лопту на "креч". Послао је лопту у једну, Јорданова на другу страну за вођство свог тима.

Кондициони тренер домаћина је добио црвени картон због протеста. Четврти судија је показао да ће се играти још 10 минута, па је променио одлуку и показао да је пет. Довољно за протесте клупе домаћина.

ГОООЛ - Чолић ставља тачку на меч. Садик је одлично прошао, био превише себичан, није желео да дода саиграчу, његов шут је изблокиран, али је Чолић пратио акцију и постигао први гол у дресу Партизана

САСТАВИ ТИМОВА:

НАПРЕДАК: Живковић - Стевић, Маринковић, Мршић, Лековић - Костић, Миловановић, Спремо, Кочић, Маркоски - Абубакар
ПАРТИЗАН: Поповић - Милетић, Витас, Остојић, Урошевић - Натхо, Здјелар - Ф. Стевановић, Асано, Сума - Садик

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица у Крушевцу је почела. Први жути картон виђен је већ у трећем минуту. Лековић је са леђа ударио Садика како би прекинуо контру, урадио је то нешто оштрије, па је одмах санкционисан.

Напредак је први припретио, Витас је избацио лопту у корнер после ког није било опасности. Убрзо је и Партизан дошао до прилике да запрети из корнера, Натхо је центрирао, али његови саиграчи нису успели да створе озбиљнију шансу.

Не штеде се ни једни ни други на старту меча, стварају се прилике на обе стране терена, за сад без оних стопостотних.

Стиче се утисак да је Напредак за нијансу опаснији. Озбиљан напад домаћина, један играч је био у офсајду, али помоћни судија није подигао заставицу, јер се његов саиграч укључио из другог плана. Поповић је пратио ситуацију, изашао ван казненог простора и спречио идеалну прилику. Недуго затим је Стевић узео лопту, прешао више од половине терена, шутирао је право у Поповића.

Најбољи напад црно-белих у првом полувремену. У 23. минуту је Садик направио пар одличних потеза, убацио лопту у простор за Суму, али је он веома лоше шутирао главом са свега неколико метара. Одмах потом је уследила прва пауза за освежење.

Слободан ударац за Партизан у 29. минуту. Наместили су се Филип Стевановић и Бибрас Натхо на око 30 метара, млађи је одлучио да шутира, право у Живковића коме није било тешко да ухвати лопту. У следећем нападу је Асано шутирао главом поред гола.

Полу-шансе на обе стране, без озбиљне прилике.

Сјајна прилика за Напредак у завршници првог дела, сјајно убачена лопта у простор, Поповић је излетео, лобован је, али је Остојић пратио ситуацију и спречио сигуран погодак. Садик је на другој страни добро шутирао, изблокиран је, да би лопту после корнера Живковић лако ухватио.

ГООООЛ - Напредак је повео пред сам одлазак у свлачионицу. Лоша интервенција Асана, па веома лош шут једног играча Напретка са око 20 метара, лопта је отишла право до Кочића који се одлично снашао и послао лопту у даљи угао.

Узбро потом је Грујић послао играче на мали одмор и полувреме.

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49