НАПОЛИ СЕ ПЛАШИ ПУТА У БАРСЕЛОНУ; Де Лаурентис: Не разумем зашто мора да се игра у Каталонији
ПРЕДСЕДНИК фудбалског клуба Наполи Аурелио де Лаурентис изразио је данас забринутост због пута свог клуба у Барселону на реванш меч осмине финала Лиге шампиопна због пораста броја случајева корона вируса у Шпанији.
Фото: АП
Утакмица Барселона - Наполи заказана је за 8. август. Први меч завршен је 1:1, а победник ће се пласирати у четвртфинале које ће се играти у Лисабону.
"Ако су одлучили да завршницу Лиге шампиона играју у Лисабону, а Лиге Европа у Немачкој, па мислим да можемо овај меч да одиграмо у Португалу или Немачкој", рекао је Де Лаурентис.
"Не разумем зашто мора да остане у граду у којем је критична ситуација", додао је он.
Медији су раније пренели да је Европска фудбалска унија (Уефа) контактирала надлежне у Каталонији око здравствене ситуације како би се осигурала безбедност свих учесника.
Директор јавног здравства Каталоније Жозеп Аргимон је рекао да су регионални здравствени званичници одговорили на писмо Уефа.
"Одговорили смо да је Барселона сигурно место, ништа више. Ово је питање које Уефа поставља свим градовима у којима се играју утакмице тако да сам изненађен овом буком која се дигла", рекао је он.
Стадиони Гимараеша и Порта у Португалу су спремни да преузму организацију те утакмице ако буде потребно, али шпански медији навели су да се очекује да ће утакмица ипак бити одиграна у Барселони.
ЕВРОЛИГА: Партизан бољи од Валенсије, Пантер "руши" Звезду...
ЗА данас вам је наша редакција спремила неколико занимљивих предлога из Евролиге.
27. 03. 2026. у 10:30
СКАНДАЛ: УЕФА забранила православље, а сатанизам је дозвољен!
Најновије вести из света спорта, тачније фудбала, везане су за ФК Црвена звезда, али је и цела Србија, па и цело правосавље погођено одлуком европске куће фудбала, УЕФА.
27. 03. 2026. у 15:15
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)