ШАМПИОНСКИ И У КАЦИЈИ: Шараба доминира у Кувајту
ИЗ трофејног Ал Арабија у најтрофејнију Кацију.
Зоран Шараба фото Приватна архива
Зоран Шараба (49), некадашњи фудбалер Војводине, који је већ 15 година посвећен тренерском раду у млађим категоријама, за две године боравка у Кувајту окитио се са три трофеја.
Лане је са омладинцима Ал Арабија освојио првенство и куп, а ове године "само" шампионат, јер је такмичење у купу прекинуто 1. марта због пандемије.
- Жао ми је што нисмо и ове године освојили дуплу круну - каже Шараба, који одмор проводи са породицом у Новом Саду и спрема се за посао у Кацији, коју је својевремено водио легендарни Миљан Миљанић. - Управо наш Чича ми је давно рекао да тренер који не прође рад са омладинцима, остаје сиромашнији у знању. Послушао сам га и ево већ деценију и по "избацујем" играче за први погон, од моје Војводине, Рада, Бродарца, наше репрезентације до 17 година... Каријера ми иде узлазном путањом и намеравам да за годину-две пређем на кормило неког од сениорских погона.
Шараба је у конкуренцији тренера из Португалије, Шпаније, Египта понео епитет тренера године у Кувајту за омладинске категорије. Време је да се докаже и у највећем клубу Кувајта.
- Нов изазови у граду односно држави која је веома лепа за живот. Од маја до септембра су велике врућине, али је од октобра до априла заиста прелепо.
За фудбалере у Кувајту, Катару, Бахреину Емиратима... Шараба истиче да су веома талентовани, али да им недостаје упорност.
- Било је битно усадити им вољни моменат и онда су дошли резултати. Поносим се чињеницом да су чак осморица играча из Ал Арабија стартери у омладинској репрезентацији. Сада настављам у највећем конкуренту, у Кацији, и планирам да почетком августа путујем у Кувајт на нови посао са, наравно, шампионским амбицијама - закључио је Шараба.
УЧИО ОД НАЈБОЉИХ
ШАРАБА не крије да је "крао занат" од врхунских стручњака, као што су Душан Радоја, Илија Пантелић, Милорад Косановић, Јово Коврлија, Драгољуб Беквалац и Љупко Петровић.
- Имао сам одличне тренере и све су то сјајни људи - каже Шараба, који је у омладинским категоријама био тренер Сергеју Милинковић-Савићу, Панкову, Роцкову, Тедићу...
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СПЕКТАКУЛАРНО ФИНАЛЕ ЗАПАДА СЕ НАСТАВЉА: Оклахома и Спарси су изједначени, вечерашња пета утакмица може бити кључна
ДРАМИ у финалу Запада нема краја, Оклахома и Сан Антонио су уписали по две победе до сада, играју сјајну кошарку и очекујемо да тако наставе на вечерашњој петој утакмици која се игра у "Пејком центру" (2.30) и могла би бити круцијална за исход ове феноменалне серије.
26. 05. 2026. у 07:30
ЗАПАД ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ово су се управо урадили Владимир Путин и Си Ђинпинг после отворене претње напада на територију Русије
Најновије вести којима су заједнички именитељи Русија и Кина десиле су се захваљујући састанку председника те две државе. А управо у Кини, у Пекингу, пре неки дан су о многим темама разговарали Си Ђинпинг и Владимир Путин. Данас је у дело почео да се спроводи један од кинеско-руских договора.
26. 05. 2026. у 12:34
РУСИ ИЗДАЛИ ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ КИЈЕВУ: "Напустите украјинску престоницу - дошло је до тачке пуцања"
"СВЕ је ово дошло до тачке пуцања."
25. 05. 2026. у 18:56
Коментари (0)