ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ФА КУПУ: Обамејанг срушио Сити и послао Арсенал у финале

Бета

18. 07. 2020. у 22:43

ФУДБАЛЕРИ Арсенала пласирали су се у финале ФА купа, пошто су вечерас на Вемблију победили Манчестер сити са 2:0.

Оба поготка у првом полуфиналу ФА купа постигао је Пјер Емерик Обамејанг, у 19. и 71. минуту.

Сити је у првом полувремену имао више лопту у свом поседу, али је Арсенал био опаснији, док екипа Пепа Гвардиоле није ниједном запретила.

Обамејанг је у 19. минуту донео предност Арсеналу, након што је одличну лопту у казнени простор постао Николас Пепе.

Сити је боље заиграо у другом полувремену, агресивније, покушавали су Стерлинг, Марез и Силва, али није успео да погоди мрежу Арсенала.

Уместо изједначења, Обамејанг је у 71. минуту погодио за 2:0. Тирни и Пепе су разменили дупли пас, након чега је Тирни послао лопту ка Обамејангу који је претрчао чуваре и остао сам испред голмана Ситија и није му било тешко да погоди.

После тог поготка Обамејанга, бранилац трофеја је на све начине покушавао да смањи резултат, али је Арсенал успео да се одбрани.

У другом полуфиналу, сутра од 19.00, састају се Манчестер јунајтед и Челси.

Финале је на програму 1. августа.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00