ЛИВЕРПУЛ ГРЕШИО И ПОКЛАЊАО: Арсенал искористио прилике и срушио шампиона

Бета

15. 07. 2020. у 23:18

ПРВАК Енглеске мислима већ на одмору.

Фудбалери Арсенала победили су вечерас на свом терену шампиона Премијер лиге Ливерпул са 2:1, у утакмици 36. кола и задржали шансе за пласман у Лигу Европа.

Ливерпул је повео у 20. минуту голом Садија Манеа, а Арсенал је изједначио захваљујући грешкама гостију. Прво је погрешио Вирџил ван Дајк пред својим голом, до лопте је дошао Александар Лаказет и изједначио је у 32. минуту.

Победоносни гол постигао је млади Рис Нелсон у 44. минуту, после грешке голмана Алисона који је неспретно додао лопту до Лаказета.

- Ови голови нису смели да се догоде, буквално смо им поклонили поготке - самокритичан је био Ван Дајк после меча у којем је његов тим имао чак 23 шута ка голу наспрам само три ударца ривала.

Ливерпул је већ освојио шампионску титулу, а после друге узастопне утакмице без победе, односно укупно трећег пораза у лиги, има 93 бода чиме је и дефинитивно остао без шансе да дође до бројке од 100 бодова.

Арсенал је остао у игри за пласман у Лигу Европа. Девети је на табели са 53 бода, три мање од Вулверхемптона на шестом месту које води у квалификације.