ТОТЕНХЕМ СЛАВИО У ДЕРБИЈУ ЛОНДОНА: Арсенал од сјаја до очаја, јунак Алдервејрелд

Бета

12. 07. 2020. у 20:00

ФУДБАЛЕРИ Тотенхема победили су данас на свом терену у лондонском дербију Арсенал са 2:1, у утакмици 35. кола Премијер лиге.

Арсенал је повео у 16. минуту лепим голом Александра Лаказета са 20-ак метара. Три минута касније, после неспоразума међу одбрамбеним играчима домаћих Сеада Колашинца и Давида Луиза, изједначио је Сон Хјунг Мин.

Победу Тотенхему донео је Тоби Алдервејрелд голом у 81. минуту.

Обе екипе се боре за пласман у Лигу Европа. Тотенхем је остварио 14. победу и заузима осмо место на табели са 52 бода, два мање од Шефилд јунајтеда на седмом месту које води у квалификације.

Арсенал на деветом месту има 50 бодова, колико има и десетопласирани Барнли.

Фудбалери Вулверхемптона победили су данас на свом терену Евертон са 3:0 и попели се на шесто место на табели.

Вулверхемптон је повео у другом минуту надокнаде првог полувремена голом Раула Хименеса из пенала, а предност је удвостручио Леон Дендонкер поготком у 46. минуту. Коначан резултат поставио је Диого Жота голом у 74. минуту.

Вулверхемптон је прекинуо низ од два пораза, а после 14. победе попео се на шесто место на табели са 55 бодова, три бода мање али и утакмицом више од петопласираног Манчестер јунајтеда. Седмопласирани Шефилд јунајтед има 54 бода.

Евертон је у последње три утакмице без победе, после 14. пораза заузима 11. место на табели са 45 бодова.

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11