ПОВРАТАК ИЗ ПЕНЗИЈЕ: Славни тренер Рој Хоџсон поново на "клупи"
Енглески стручњак Рој Хоџсон се после две године вратио из пензије и преузео Бристол Сити до краја сезоне, саопштио је данас енглески друголигаш.
ФОТО: Профимедија
Како је саопштено, 78-годишњи стручњак ће водити екипу до краја сезоне после смене Аустријанца Герхарда Штрубера. Хоџсон се тако вратио на клупу популарних "црвендаћа" на којој је седео 1982. године.
Бристол Сити је после 39 кола 16. на табели Чемпионшипа и пет кола пре краја нема шансе за пласман у плеј-оф за попуну Премијер лиге, али не може ни да испадне у нижи ранг.
Хоџсон је претходни пут радио у Кристал Паласу у сезони 2023/24. У пребогатој каријери Хоџсон је био селектор Енглеске, Финске, Уједињених Арапских Емирата и Швајцарске, а водио је између осталих и Ливерпул, Интер, Копенхаген, Малме и Удинезе.
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
ТРАВА, ШЉАКА ИЛИ БЕТОН - НЕБИТНО: Американац тријумфовао на све три подлоге!
14. 06. 2026. у 17:03
ЗАВРШЕНА РЕДОВНА СКУПШТИНА НА МАРАКАНИ! Ових осам тачака се нашло на дневном реду!
14. 06. 2026. у 16:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СПЕКТАКЛ У ДАЛАСУ: Холандија започиње аванутуру на Светском првенству против увек неугодних "самураја"
ПОСЛЕ дугог чекања, Холандија коначно започиње своју авантуру на Светском првенству 2026, а прва препрека у групи "Ф" биће увек неугодни Јапан (22.00). Дуел на "АТ&Т стадиону" у Арлингтону, Тексасу могао би одмах да покаже колико далеко обе селекције могу да догурају на овом турниру.
14. 06. 2026. у 08:00
ЊУЈОРК ЈЕ ШАМПИОН НБА ЛИГЕ! Никси након 53 године освојили титулу - Џејлен Брансон херој града
КОШАРКАШИ Њујорк Никса шампиони су НБА лиге после 53. године пошто су у финалу најјаче лиге света у петој утакмици славили против Сан Антонио Спарса са 9490.
14. 06. 2026. у 05:31
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)