СВЕТ ТУГУЈЕ: Преминуо светски шампион у фудбалу
Легендарни немачки фудбалер Дитер Херцог преминуо је у 79. години
ФОТО: Депоситпхотос
Током каријере провео је седам година у редовима Бајер Леверкузена између 1976. и 1983. године, а пре тога је шест сезона играо за Фортуну Дизелдорф.
- Дубоко нас је потресла његова смрт, Херцог је био један од важних делова Бајернове историје од средине 70-их до почетка 80-их година прошлог века, а и после тога је дуго радио у служби клуба - наводи се у саопштењу Бајер Леверкузена.
Са првим клубом је освојио другу лигу, док је са другим био победник Купа Западне Немачке. За репрезентацију Немачке одиграо је пет утакмица и био је члан тима који је освојио Светско првенство 1974. године.
Херцог је тада као офанзивац на левом крилу дао значајан допринос победама над Југославијом (2:0) и Шведском (4:2), на путу до каснијег тријумфа против Холандије (2:1).
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!
Хрватска и Гана одиграће један од најзанимљивијих мечева последњег кола групне фазе Светског првенства, пошто ће директан окршај у Филаделфији одлучити ко наставља, и са које позиције, такмичење из групе "Л". Афричка селекција је већ на четири бода и једном ногом је у шеснаестини финала, док "коцкасти" немају право на грешку и морају освојити бар један поен како би прошли даље.
27. 06. 2026. у 08:00
УЗДИСАЛА ЦЕЛА ПЛАНЕТА! Најпознатија хрватска навијачица полугола стигла на Светско првенство! (ФОТО)
Измамила је уздахе свих обожаваоца и припадника мушког пола, навијачица "коцкастих" Ивана Кнол.
24. 06. 2026. у 07:32
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)