"ОРЛОВИ", КАДА АКО НЕ САДА?! Историја је на страни Србије, доминантно против Албаније

Александар Илић
Александар Илић

11. 10. 2025. у 09:26

Фудбалска репрезентација Србије осми пут у историји игра против Албаније, а улог никада већи.

ОРЛОВИ, КАДА АКО НЕ САДА?! Историја је на страни Србије, доминантно против Албаније

FOTO: Tanjug/AP

Србија и Албанија састале су се до сада седам пута. Пет пута славила је наша селекција, два пута мечеви су завршени без победника. 

Све је почело давне 1946. године. Тадашња Југославија гостовала је Албанији. Сусрет је добила наша селекција резултатом 2:3. 

Годину дана касније, славили смо још убедљивије. Септембра 14. 1947. године Југославија је добила 2:4, такође на гостовању. 

Потом, 27. јуна 1948. први пут Југославија била је домаћин, а меш је завршен без голова. 

Чекало се потом мало на нови дуел, а он је дошао 14. маја 1967. године, поново смо гостовали и славили 2:0. Исте године 12. новембра наша селекција је уписала најубедљивију победу у историји, било је 4:0. 

Онда, чекало се до 8. октобра 2015. године и утакмице на стадиону у Хумској када је дрон са албанском заставом прекинуо меч, Србија је водила 2:0, а након што је Стефан Митровић скинуо заставу са дрона уследио је хаос и меч је прекинут. 

Жреб је Србију и Албанију спојио и у квалификацијама за Светско првенство 2026. године. Седмог јуна Србија је гостовала у Тирани, а меч је завршен без голова. 

Ако је веровати историји, Србија би данас требало да победи, има улогу апсолутног фаворита, а на играчима је да не подлегу притиску и направе велики корак ка баражу за Светско првенство. 

Бонус видео: Шампиони у фокусу: Хаџи Пурићи и 300 медаља шампиона знања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.

12. 03. 2026. у 11:14 >> 11:14

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Аддико Банк Србија остварила рекордне резултате и спровела свеобухватну трансформацију пословања