ФАБИО КАНАВАРО НА НОВОМ ЗАДАТКУ! Преузео репрезентацију која ће први пут у својој историји играти на Светском првенству
Италијански тренер Фабио Канаваро именован је за новог селектора репрезентације Узбекистана, саопштио је данас Фудбалски савез Узбекистана (УФА).
Foto: Profimedia
Канаваро (52) је данас у Ташкенту потписао уговор са ФС Узбекистана, али детаљи нису саопштени.
У саопштењу УФА, које је објављено на друштвеним мрежама, наводи се да ће Канаваро водити национални тим ове земље на предстојећем Светском првенству, које ће бити одржано 2026. године у САД, Канади и Мексику. Италијански стручњак је на месту селектора Узбекистана заменио Тимура Капаџеа.
У стручном штабу новог селектора Узбекистана биће Еугенио Албарела, Франческо Троазе и Антонио Кименти.
Фудбалска репрезентација Узбекистана изборила је у јуну по први пут у историји пласман на СП.
Канаваро (52) је раније тренирао Динамо Загреб, Удинезе, Беневенто, Гуангжу, Тјанђин, Ал Наср и репрезентацију Кине.
Бонус видео: Шампиони у фокусу: Хаџи Пурићи и 300 медаља шампиона знања
КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона
АТАЛАНТА и Челси улазе у шести меч Лиге шампиона са идентичним учинком (10 бодова), али и са различитим расположењем уочи директног судара у Бергаму. "Плавци" имају бољу гол-разлику и тренутно држе место у топ 8, док је домаћину ово идеална прилика да их претекне и заузму позицију која директно води у осмину финала.
09. 12. 2025. у 07:00
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 16:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)