ТРЕНУТАК ЗА ИСТОРИЈУ: Џјуба поставио нови рекордер Русије (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Русије игра пријатељски меч са Гренадом на коме је искусни нападач Артем Џјуба поставио нови рекорд националног тима.
Фото АП
Џјуба је у 43. минуту погодио за 3:0 што је био његов 31. гол у дресу репрезензтације.
Он је тако постао најбољи стрелац у историји, надмашивши рекорд Александра Кержакова од 30 погодака.
Трећи је Владимир Бесчасник (26), четврти Роман Пављученко са 21.
Џјуба има 36 година, а за репрезентацију игра још од 2011. Тренутно је члан екипе Акрон Тољати, а најуспешнији део каријере провео је у Зениту од 2015. до 2022.
За овај рекорд, 197 центиметара висок нападач спремио је и посебну мајицу.
Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
"АЛИ, ЈА САМ АМЕР!", "НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ!" Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" - шокирале су и Американце.
27. 02. 2026. у 13:08
ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)
АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.
26. 02. 2026. у 16:48
Коментари (0)