ТРЕНЕР АРСЕНАЛА СЕ НЕ ЗАНОСИ! То је нешто што нико није урадио, али...

Тренер Арсенала Микел Артета рекао је да је убедљива победа против ПСВ-а у Лиги шампиона донела његовим фудбалерима радост, самопоуздање и веру, али да се не заноси рекордима.

ТРЕНЕР АРСЕНАЛА СЕ НЕ ЗАНОСИ! То је нешто што нико није урадио, али...

Foto AP

Арсенал је синоћ у Ајндховену победио ПСВ 7:1, у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона. То је први пут у историји такмичења да је нека екипа постигла седам голова на гостујућем терену у нокаут фази Лиге шампиона.

"Сигурно, то је нешто што нико није урадио и сјајно је бити део тога. Али као екипа желимо да остваримо много других ствари које су далеко важније од тога. Најсрећнија ствар је да смо у врло јакој позицији да се пласирамо у наредну рунду, где желимо да будемо", рекао је Артета, пренео је Скај.

Реванш утакмица на програму је 12. марта у Лондону.

"Чека нас посао који морамо да обавимо у Лондону", додао је Артета.

Арсенал у претходне две утакмице није постигао гол, у ремију против Нотингем Фореста и поразу од Вест Хема 0:1, па многи нису очекивали убедљиву победу у Ајндховену.

Арсенал је синоћ постигао највише голова у једној утакмици после 13 година, од победе против Њукасла 7:3 у Премијер лиги.

"Мајлс (Луис-Скели) је асистирао, Јуријер Тимбер је постигао гол главом, (Рикардо) Калафјори је утрчао и постигао гол десном ногом. То је екипа коју желим да видим, која преузима иницијативу и жели да уради ствари", навео је Артета.

Фудбалер Арсенала Деклан Рајс рекао је да екипа тако игра читаве сезоне.

"Били смо течни, имали ентузијазам. Имали смо мотив и глад, то је нокаут фаза Лиге шампиона. Али играли смо тако читаве сезоне. Разговарали смо о наративу, али ми играчи осећамо да нам иде добро. Понекад постигнемо пет или шест, понекад постигнемо два или три, понекад можемо да изгубимо једним голом. Треба тако да наставимо, уз тај менталитет", навео је.

"Када су смањили на 1:3, могли смо да се повучемо. Али наставили смо и видели сте голове које смо постигли у другом полувремену. Огроман учинак, сада идемо на домаћи терен, ништа још није готово. Видећемо шта ће се догодити", додао је Рајс.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ФРАНУЦУЗИ У СТИЛУ ОТВАРАЈУ НОКАУТ ФАЗУ: Швеђани немају потребан квалитет да се носе са триколорима

ФРАНУЦУЗИ У СТИЛУ ОТВАРАЈУ НОКАУТ ФАЗУ: Швеђани немају потребан квалитет да се носе са "триколорима"

ФРАНЦУСКА започиње нокаут фазу Светског првенства 2026 дуелом против Шведске на "Метлајф стадиону" (23.00), где ће бити одиграно и велико финале шампионата. "Триколори" су групну фазу завршили са максималним учинком и оправдали улогу једног од главних фаворита за освајање титуле, док су Швеђани до шеснаестине финала стигли као једна од осам најбољих трећепласираних селекција.

30. 06. 2026. у 06:30

ДРАГО МИ ЈЕ ШТО ЈЕ ИРАН ИСПАО СА МУНДИЈАЛА! Амерички секретар Малин не крије задовољство

"ДРАГО МИ ЈЕ ШТО ЈЕ ИРАН ИСПАО СА МУНДИЈАЛА!" Амерички секретар Малин не крије задовољство

Амерички секретар за унутрашњу безбедност Марквејн Малин изјавио је да му је драго што је репрезентација Ирана елиминисана са Светског првенства у фудбалу и да је веома сретан што су отишли.

30. 06. 2026. у 11:51

Коментари (0)

ДНЕВНО ЗАРАЂУЈЕ 300.000: Ево чиме се бави Мирко Шијан