У ЕВРОПУ МОГУ И "ОТПИСАНИ": ФСС планира плеј-оф мечеве за тимове од 4. до 7. места на табели
ИЗВРШНИ одбор Фудбалског савеза Србије усвојио је недавно промену система такмичења по којој ће се Суперлига Србије смањити од сезоне 2026/2027 на 12 учесника. На Теразијама 35 размишљају и о увођењу додатних плеј-оф, односно бараж мечева за другог, односно додатног учесника у Лиги конференције.
Фото: ЕПА
Нешто слично су у свој систем такмичења већ увели Белгијанци и Холанђани, а то у случају српског фудбала значи да ће на своје место под европским фудбалским сунцем моћи да рачуна и наизглед "орписани" клуб, односно укупно четврти домаћи тим, колико ће их укупно и бити од лета 2027. године.
По том моделу ће тимови од четвртог до седмог места на крају првенства ићи у бараж, односно полуфиналне и финални дуел, па би теоретски шансу да се нађе у Лиги конференције имао и седмопласирани тим Суперлиге Србије.
Ипак, постоји једно велико "али" у целој овој причи, а односи се на теоретксу могућност да освајач домаћег Купа буде тим који је испод трећег места на табели на крају првенства, а до сада су освајачи Купа имали директну европску визу.
На Извршном одбору ФСС је да размотри до детаља ову идеју која је за сада само "пилот пројекат" и да је на једној од наредних седница, средином марта, можда и спроведе у дело.
Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЈУЧЕ СМО ПРОШЛИ! Ево ТИП тикета за понедељак
ЗА почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
08. 06. 2026. у 07:30
НИШТА ОД ЕВРОПЕ! Ево где ће Душан Влаховић наставити каријеру!
Растанак српског репрезентативца са Јувентусом не довооди се у питање.
07. 06. 2026. у 16:15
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)