ТУГА: Преминуо некадашњи клупски првак света
Чувени бразилски фудбалер Антонио Лима дос Сантос, преминуо је у 84. години живота, јављају бразилски медији.
Фото Pixabay free images
Лима је некадашњи репрезентативац Бразила, а за национални тим је одиграо 14 утакмица у периоду од 1963. и 1966. године, и постигао је четири гола, а био је и учесник Мундијала у Енглеској 1966. године.
Лима је каријеру почео у млађим категорија Јувентуса из Сао Паула, одакле је прешао у чувени Сантос, за који је играо пуних десет година од 1961. до 1971. године и био је саиграч легендарног Пелеа.
Касније је играо за мексички Халиско, потом је играо за Флуминензе, Тампу беј и Паулисту, где је завршио каријеру 1976.
Током каријере је освојио две клупске титуле првака света, два пута је освојио Копа либертадорес, био је шестоструки првак бразила и седмоструки шампион државе Сао Пауло.
Сантос је због смрти своје легенде прогласио седмодневну жалост, због које ће заставе бити на пола копља, а наредни меч ће почети минутом ћутања.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ВЕЛИКИ ХАОС НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ: Озбиљан проблем за Шпанију пред финале са Аргентином!
19. 07. 2026. у 08:51
"ПОДБАЦИЛИ СМО": Француска остала без селектора након Светског првенства
19. 07. 2026. у 08:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НЕКИ НОВИ ПАРТИЗАН: Легендарни Саша Илић против Земуна започиње своју авантуру на клупи "црно-белих"
ЗВАНИЧНИ деби на клупи Партизана, Саша Илић имаће вечерас на "гостовању" Земуну у првом колу Суперлиге Србије (19.00).
18. 07. 2026. у 07:30
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (0)