ОПРОШТАЈ У ВЕЛИКОМ СТИЛУ: Тренер Спортинга одушевио и навијаче Манчестер јунајтеда

ПАМТИЋЕ дуго навијачи Спортинга и Милана ноћ у којој су у 4. колу Лиге шампиона фудбалери њихових тимова декласирали Манчестер сити у Лисабону (4:1) и Реал у Мадриду (3:1). Био је то вартромет добрих потеза, голова и сумрак емоција код присталица које предводе Пеп Гвардиола и Карло Анћелоти.

ОПРОШТАЈ У ВЕЛИКОМ СТИЛУ: Тренер Спортинга одушевио и навијаче Манчестер јунајтеда

Foto: Profimedia

Ипак, историју пишу победници, па је данас апсулутно највећа фудбалска звезда тренер Спортинга, 39-годишњи Рубен Аморим који је недавно потписао уговор са Манчестер јунајтедом, јер је енглески великан одлучио да отписти Ерига Тен Хага. Аморим се тако у великом стилу, као победник, опростио од навијача Спортинга, а овом победом против будућег највећег градског ривала највише је уствари одушевио присталице клуба са "олд Трафорда".

- Овакав ток утакмице је био судбински записан. Наиђу такви дани када се све дешава на одређени начин. Друго полувреме смо почели одлично. Публика нас је понела. На крају нисам могао да пожелим лепши опроштај. Веома сам срећан. Боравак у Спортингу је био најбољи период у мом животу. Памтићу баш све. Било је и тешких дана. Почетна тачка нам је била врло ниска, а дошли смо дотле да у мечу са Манчестер ситијем имамо фантастичну ноћ. Нисам могао да замислим лепши опроштај - рекао је Аморим португалским новинарима на крају утакмце.

Пеп Гвардиола је покуњен напустио стадион "Жозе Алвеладе". Ово је био трећи узастопни пораз Манчестер ситија за само седам дана. Прво су "грађани" поражени у једном од домаћих купова од Тотенхема (2:1), па су истим резултатом и меч Премијерлиге од Борнмута, да би га докусурио Спортинг у Лисабону у дуелу Лиге шампиона. Овакав таман низ Сити није имао још од 2018. године

- Шта да радимо... Враћамо се у Манчестер и припремамо се за суботњу утакмицу против Брајтона. Од овог тима нећу одустати, то је сигурно - рекао је Гвардиола.

Искусни везиста "грађана" Бернардо Силва је прилично разочаран:

- Чак и када играмо добро, не реализујемо своје шансе и прелако примамо голове. Тешко је пронаћи разлоге за ово што нам се дешава. Чини ми се да ова екипа иде кривим путем. Наши повређени играчи морају да се врате, потребни су нам - тврди Силва.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ДРАМА ДО САМОГ КРАЈА: Волфсбург би да избегне велику бруку, док Падерборн сања повратак у Бундеслигу

ДРАМА ДО САМОГ КРАЈА: Волфсбург би да избегне велику бруку, док Падерборн сања повратак у Бундеслигу

ВЕЛИКА драма очекује нас вечерас на "Хоум делукс арени" где ће од 20.30 екипа Падерборна угостити Волфсбург у реванш утакмици баража за Бундеслигу. На првом сусрету није било победника (0:0), тако да је све отворено пред вечерашњи меч који носи огроман улог.

25. 05. 2026. у 08:30

ТРАМП АМИНОВАО, ЦЕЛА РУСИЈА БЕСНА! Најновије вести из Америке су потпуно невероватне!

ТРАМП "АМИНОВАО", ЦЕЛА РУСИЈА БЕСНА! Најновије вести из Америке су потпуно невероватне!

Откако је почео рат у Украјини, најновије вести везане за Русију, а да нису са самог ратишта, или, како то Руска Федерација зове "просторa на коме се одвија Специјална војна операција", углавном су Русе нервирале због санкција, али последње су - прилично невероватне.

25. 05. 2026. у 19:40

Коментари (0)

СРБИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Незабележено дивљање хулигана, свет у шоку (УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО СНИМАК)