КРАЈ! Рафаел Варан завршио играчку каријеру
Француски фудбалер Рафаел Варан саопштио је данас да је завршио играчку каријеру.
ФОТО: АП/Тањуг
Варан (31) је играчку каријеру почео у Ленсу, а потом је од 2011. до 2021. наступао за Реал Мадрид. Он је за Реал одиграо 360 утакмица и постигао је 17 голова. Са мадридским клубом освојио је 18 трофеја.
Варан је од 2021. до јуна 2024. године играо за Манчестер јунајтед. За клуб са Олд трафорда наступио је на 95 мечева и два пута се уписао у листу стрелаца.
Француски фудбалер је крајем јула потписао двогодишњи уговор са Комом, али је због повреде одиграо само један меч за италијански клуб.
"У каријери сам имао бројне изазове, суочавао сам се с њима и уздизао се. Имао сам невероватне емоције, посебне тренутке и сећања за цео живот. Када се осврнем на то осећам велики понос. Објављујем да се повлачим из игре коју сви волимо. Остајем у Кому, али не у копачкама", написао је Варан на друштвеним мрежама.
Варан је за репрезентацију Француске наступио на 93 меча и пет пута се уписао у листу стрелаца. Са Француском је освојио СП 2018. и Лигу нација 2021.
Препоручујемо
ВЛАСНИК ХАПОЕЛА "ОДРЕШИО" КЕСУ: Рекордан буџет за наредну сезону Евролиге!
10. 05. 2026. у 22:25
ИЛИЋ ПОГОДИО ПРОТИВ МАЈНЦА: Србин стрелац у победи Унион Берлина у Бундеслиги (ВИДЕО)
10. 05. 2026. у 22:13
КАТАЛОНЦИ СПРЕМАЈУ ВЕЛИКО СЛАВЉЕ: Барселона жели да против Реала овери титулу пред својим навијачима
Највећи дерби шпанског фудбала игра се у недељу увече на "Камп Ноу", где ће од 21.00 Барселонa дочекати Реал Мадрид у мечу који би Каталонцима и математички могао да донесе нову титулу шампиона Шпаније.
10. 05. 2026. у 07:20
ГРЦИ ШОКИРАЛИ СРБИЈУ: Ево шта се управо десило у Атини (ФОТО/ВИДЕО)
Овоме се мало ко надао из земље "Хелена".
10. 05. 2026. у 19:35
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)