ТРАЖЕ СЕ ИГРА И - ГОЛ: Србија у пет последњих мечева само једном погодила туђу мрежу, а следи...

Недељко Иљукић

09. 09. 2024. у 18:00

ИГРАЋЕМО нападачки фудбал и желимо да побеђујемо, али са стилом. Овако је у марту 2021. године, долазећи на клупу на којој је до тада седео Љубиша Тумбаковић, причао актуелни еелектор фудбалске репрезентације Србије Драган Стојковић Пикси.

ТРАЖЕ СЕ ИГРА И - ГОЛ: Србија у пет последњих мечева само једном погодила туђу мрежу, а следи...

ФОТО: Танјуг/Немања Јовановић/БГ

Од тада до данас променило се много тога. "Орлови" су прошли на Светско првенство у Катар, пласирали се у А дивизију Лиге нација, изборили после 24 године право да иду на Првенство Европе. Било је лепих победа, блиставих партија, много мање неких болних пораза, али омо што гледмао у последња четири месеца не личи на стилски приказ игре коју форсира Стојковић.

Статистика је по правилу увек прецизна и зна да некоме улепша дан, или загорча живот. Сурова статистика каже: фудбалери Србије су у последњих пет такмичарских мечева, само једном погодили туђу мрежу. Урадио је то Лука Јовић у дубокој надокнади меча 2. кола ЕП у Немачкој против Словеније када нам је дао какву-такву наду да можему у последњем колу да се надамо чуду, победи против Данске и пласману у други круг. Ништа од тога се није догодило, већ је стигао септембар и старт у Лиги нација. У којој је Јовић прошле недеље против Шпанаца промашио оно што не може и не сме да се промаши.

У групи прецртаних, повређених, увређених и мање заинтересованих могли смо да пронађемо цео један комплетан тим којег би се ретко ко одрекао. Од нападачке филозофије Србија је дошла до ситуације да у дуелу са Шпанцима паркира аутобус ипсред Предрага Рајковића, а на гостовању у Данској и "даблдекер". "Фурија" није успела да заобиђе бедем Србије, али је домаћин у Копенхагену два пута и пребацио и заобишао бункерашки стил који се сводио на наду да ће проћи бар једна контра, бар један прекид, бар једна грешка Данске. Ништа од овога се није десило, а да није било крупног кадра режисера ТВ преноса утакмице, када је у 45. минуту код корнера Србије "зумирао" Луку Јовића, тешко да би другачије приметили центарфора Србије.

Шта је од два септембарска меча била више оптичка варка, остаје да се анализира. Да ли је она нула са Шпанцима била само лош дан гостију, можда и заиста бриљантна дефанзивна тактичка замка селектора Стојковића у коју је упала "фурија", или је ових 2:0 на "Паркену" и оне "маказице" Поулсена, уствари наша сурова истина.

Дуел са Швајцарцима 12. октобра у Лесковцу, па реванш код Шпанаца три дана касније ће бити последња прилика да видимо ко кога овде заиста "фолира". Да се види колико ће тада бити повређених, увређених и оних са неодложним породичним обавезама. Или, колико је одржива Пиксијева дефанзивна тактика коју ни један навијач Србије - не жели да гледа?

Време истине је пред Пиксијем и његовим "орловима". О онима који им од срца желе све најгоре, а има их и за извоз, можда неки други пут. За сада ваља да се спреми тим и тактика за Лесковац и враћање дуга Швајцарцима. А, дугују нам баш много.

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"

МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.

25. 02. 2026. у 06:27

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СВЕ ВЕЋИ ХАОС СА НАРКО-КАРТЕЛОМ ПРЕД МУНДИЈАЛ: ФИФА одузима Мексику ово домаћинство?!