ВЕРУЈУ У ЧУДО: Фудбалери Борца се минилалним поразом вратили из Солуна
НАВИЈАЧИ Борца, цела Република Српска и цела Бања Лука једва чекају реванш меч квалификација за Лигу шампиона који ће њихов клуб да одигра следеће среде на домаћем терену. У првој утакмици Борац је у Солуну после велике драме и праве голеаде поражен од домаћег ПАОК - 2:3.
Фото: ЕПА
На популарном стадиону "Тумба" виђено је чак пет голова, а Бањалучани су прво повели у 22. минуту са беле тачке голом Херере, да би се домаћин брзо пробудио и погоцима Кулиеракиса у 17. и 39. минуту дошао до вођства.
Гости из Бања Луке се нису предавали, па су у надокнади првог полувремена голом Кулашина дошли до 2:2 и чинило се да су на прагу великог изненађења. Међутим, ПАОК је до победе успео да стигне у 51. минуту када је Нигеријац Вилијам Еконг затресао мрежу и обезбедио мршав тријумф црно-белима из Солуна пред реванш који ће се играти на Градском стадиону у Бања Луци, у среду 31. јула од 21 сат.
Репрезентативац Србије Андрија Живковић је већи део меча провео на клупи за резервне играче, а тренер Разван Луческу га је на терен послао у 68. минуту уместо бугарског репрезентативца Десподова.
Тренер Борца Младен Жижовић је задовољан приказаном игром његове екипе у Солуну.
- И даље је ПАОК апсолутни фаворит с обзиром на буџет, индивидуални квалитет, величину клуба. Много пута у фудбалу се дешавају овакве или сличне ситуације да клуб који има мање шансе прође. Ми који се бавимо спортом ћемо се трудити да дајемо максимум и направимо изненађења. Наш рад можда није попраћен као код оваквих клубова, добија још више на пажњи. Добили смо живу утакмицу у реваншу и покушаћемо да се супротставимо грчком клубу - каже Жижовић. .
Он је на крају истакао да је блага психолошка предност можда сада на страни Борца.
- Много добрих играча има ПАОК, неки су ушли у игру. И пре смо анализирали да су Живковић, Тајсон и Десподов ударне игле. Покушаћемо да искористимо сваки тренутак и да кроз организовану игру дођемо до чуда. Ови момци вјерују и играће до краја - закључио је Жижовић.
Препоручујемо
"ЗНАЛИ СМО ДА ЋЕ БИТИ ТЕШКА АТМОСФЕРА": Јунак Барселона после победе над Црвеном звездом
05. 12. 2025. у 22:50
"БИЛИ СУ ПАМЕТНИЈИ": Саша Обрадовић утучен након пораза Звезде од Барселоне
05. 12. 2025. у 22:12
ПРЕКИНУТА НЕВЕРОВАТНА СЕРИЈА ЗВЕЗДЕ: Барселона срушила црвено-беле у пуној "Арени"
05. 12. 2025. у 22:02 >> 22:10
КАКО ЋЕ ДАНАС ИЗГЛЕДАТИ ПАРТИЗАН? Црно-бели сезону настављају без човека који је саставио овај тим
КОШАРКАШИ Партизана ће у 14. колу Евролиге угостити Бајерн Минхен.
04. 12. 2025. у 08:39
ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...
ЛЕГЕНДАРНИ шпански тренер Пабло Ласо први је кандидат за клупу Партизана, преноси "Спортал".
04. 12. 2025. у 19:46
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)