КОЈИ ЋЕ ИМАТИ ЛЕПШИ ДЕБИ? Селектори Украјине и Румуније први пут на великим такмичењима
ЕДВАРД Јорданеску и Сергеј Ребров ће данашњи дан и прву утакмицу групе Е на Европском првенству у Немачкој (15.00) између Румуније и Украјине, памтити цео живот. Обојици ће то бити селекторски деби на једном великом великом такмичењу и прилика да се са три или једним бодом приближе проласку у други круг такмичења.
Foto: Profimedia
Посебан куриозитет је пристуан у случају Румуна Јорданескуа, који ће постати први стручњак крај клупе наших источних комшија на Европском првенству након свог оца Ангела који је Румунију предводио на континенталној смотри 2016.
- Ово су јединствена и дивна времена. Времена за која се сваки тренер припрема, ради и сања. Ово је остварење сна, сјајно је што смо се квалификовали после толико времена и желимо да овај тренутак траје што је дуже могуће. После осам година, вратили смо се међу елиту и то смо желели. Уз пажљиву селекцију, много проучавања, анализе, пуно труда, озбиљности - успели смо да саставимо сјајан тим, пун потенцијала - надахнут је Јорданеску.
Foto: Profimedia
Док рат и даље бесни на деловима њихове територије, Украјинци, који су на ЕП стигли у драматичном маниру кроз бараж, желе да обрадују своју нацију и све људе које их бодре.
- Сви наши противници на ЕП су веома тешки и румунски тим је успео да освоји прво место у својој квалификационој групи. Али мислим да морамо да се концентришемо на сопствени учинак. Можда не представљају врхунске тимове, али сви њихови фудбалери играју у иностранству или у Румунији - каже Ребров.
Препоручујемо
ЈЕЗИВА ТРАГЕДИЈА! Погинула легендарна спортискиња (43) у стравичној саобраћајној несрећи
23. 02. 2026. у 10:00
ИЗАШЛА НОВА АТП ЛИСТА! Ево где се налази Новак Ђоковић, тотални суноврат Срба
23. 02. 2026. у 09:03 >> 09:58
ШОК У ХРВАТСКОЈ! Легендарни рукометаш хитно превезен у болницу
23. 02. 2026. у 09:32
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе
ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.
23. 02. 2026. у 08:00
ШТА ЋЕ ЗАПАД САДА РЕЋИ? Нимало наивни Руси масовно дошли у Београд (ФОТО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
22. 02. 2026. у 12:25
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)