ЗВЕЗДА ПРЕОКРЕТОМ ПРОСЛАВИЛА ТИТУЛУ! Шампионско славље на Маракани улепшала голеада (ВИДЕО)

Александар Илић

25. 05. 2024. у 20:57 >> 21:08

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у последњем мечу Суперлиге Србије дочекали су Чукарички. Црвено-бели су у слављењичкој атмосфери због освајања дупле круне пред око 30.000 навијача тријумфовали резултатом 4:1.

Од првог судијског звиждука слављеничка атмосфера виђена је на трибинама, навијачи су са трибина пустили црвено-беле балоне, а уследиле су и бакљаде.

Већ у 17. минуту је Виктор Роган покварио расположење домаћим присталицама, одлично је десног бека Чукаричког проиграо Винисијус Мело за 1:0.

После тог изненађења по домаћина заиграла је Звезда знатно ангажованије, контролисали су домаћи игру и лопту, играо се 32. минут када је на проигравање Гелора Канге Огњен Мимојевић побегао иза леђа одбране, те вратио на десет метара за Петра Олајинку који је имао лак задатак да поравна резултат.

Стрпљиво је Црвена звезда градила своје позиције, имао је Урош Сремчевић велику шансу у 52. минуту, а три минута касније Олајинка је још једном заблистао.

Александар Драгојевић напустио је терен у 53. минуту уз велике овације навијача.

Александар Катаи је врхунски пас упутио близу гол аут линије, вратио је на петнаестак метара кроз шеснаестерац за Петра Олајинку који је постигао свој 11. гол у сезони, а други на мечу.

Заиграо је Чукарички офазивније, два пута је шутирао Ковач, а два пута Омри Глазер је сачувао гол црвено-белих.

До краја меча уписали су се и Насер Ђига, као и Жан Филип Красо, за коначних 4:1.

8. Напредак 37 11 7 19 36:66 40

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ 4:1 ( Олајинка 32', 55' , Красо 90' - Роган 17')

90' ГОЛ'ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Журка је могла да почне, Жан Филип Красо поставио је коначних 4:1.

79' ГОЛ! ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Насер Ђига је био на правом месту након што је Гелор Канга послао одличан центаршут, Милуновић је пробао главом, а млади дефанзивац је само поставио ногу и послао лопту у гол.

64' Шутирао је Стефан Ковач, брани Глазер.

61' Мало је недостајало да се Катаи упише у стрелце, након добро изведеног прекида са петерца је пребацио лопту преко гола.

55' ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Александар Катаи је врхунски пас упутио близу гол аут линије, вратио је на петнаестак метара за Петра Олајинку који је постигао свој 11. гол у сезони, а други вечерас.

52' Ау, каква шанса за Црвену звезду, превише искоса је отишао Сремчевић, шутирао је, али је Лазар Каличанин сјајно реаговао.

46' Настављен је меч на Маракани.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Два минута продужено је прво полувреме.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ:  ВУЧИЋ СА СИНОМ НА „МАРАКАНИ“: Присуствује утакмици између фудбалера Црвене звезде и Чукаричког

32' ГОЛ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Сјајно је Мимовић прошао иза леђа одбране, вратио на 11 метара Питеру Олајинки, који поравнава резултат.

25' Снажно је Никола Кнежевић распалио по лопти, одлична реакција голмана Чукаричког.

17' ГОЛ ЧУКАРИЧКИ! Виктор Роган је одлично реаговао на центаршут Мела.

15' Мимовић шаље оштар центаршут у шеснаестерац, мало је Суботићу недостајало да је проследи у гол, закаснио је за секунду.

8'  Лопта у ногама фудбалера Црвене звезде, али за сада нема озбиљнијих прилика.

1' Већ у првом минуту на Маракани је уследио краћи прекид. Уследило је пуштанје великог броја балона са трибина, а део је завршио у терену.

Познати су и састави:

УОЧИ МЕЧА:

Шампион ће вечерас против Чукаричког „плесати” последњи пут у овој сезони, а Дејан Милојевић, је најавио меч.

- Утакмице са екипом са Бановог брда су увек изузетно занимљиве, без обзира на ком се терену игра. Поштујемо Чукарички, игра константно добро, не само ове године, већ и претходних. Брђани су надахнута и млада екипа, уз пар искусних играча. Очекујем добру утакмицу – каже Владан Милојевић у најави вечерашњег спектакла и прославе нове дупле круне.

Данима Делије кују планове за вечерашњу велику журку на Маракани, која ће се после утакмице са Брђанима наставити навијачким карневалом централним улицама престонице и коначном прославом на Калемегдану, симболично испод статуе Београдског победника.

- Очекујем слављеничку атмосферу. Наравно, прво морамо да одиграмо утакмицу максимално озбиљно. Требало би да се одужимо нашим навијачима са једне, а са друге стране да им се захвалимо. Синергија између нас је трајала целе године и на крају је крунисана са оба трофеја. Позивам их да дођу у што већем броју, надамо се да ће бити лепо време, да сви заједно уживамо. Ко год буде могао нека дође да подржи момке и да заједно прославимо титулу - поручио је Милојевић.

ПРВО ПА МУШКО: Србија није могла имати тежег противника на отварању Еура, али Пиксијеви орлови се никога не плаше

ПРВО ПА МУШКО: Србија није могла имати тежег противника на отварању Еура, али Пиксијеви ''орлови'' се никога не плаше

ФУДБАЛЕРИ Србије ће данас одиграти свој први меч на Европском првенству у Немачкој, а ривал на ''Велтинс арени'' у Гелзенкирхену биће јој репрезентација Енлеске (21.00).

16. 06. 2024. у 07:30

АЛБАНЦИ НАПАЛИ СРПСКЕ НАВИЈАЧЕ! Почели тучу на ЕУРО 2024, али када се чуло Јуриииш! - нису се провели добро (ВИДЕО)

АЛБАНЦИ НАПАЛИ СРПСКЕ НАВИЈАЧЕ! Почели тучу на ЕУРО 2024, али када се чуло "Јуриииш!" - нису се провели добро (ВИДЕО)

Пред дерби меч 1. кола Европског првенства у фудбалу, у коме играју Србија и Енглеска, много тога бурног дешава се и на улицама Немачке, земље-домаћина ЕУРО 2024.

16. 06. 2024. у 16:40 >> 18:14