ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА ПРЕД ВЕЧИТИ ДЕРБИ! Црвено-бели су спремни за утакмицу сезоне

Филип Милошевић

14. 04. 2024. у 18:56 >> 18:56

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Железничара у оквиру 30. кола Суперлиге Србије са 3:0

Смушено су у овај меч ушле обе екипе, готово да у првих 30. минута није било шанси, а онда су црвено-бели ''додали гас'' и створили неколико прилика, што је и крунисано у 45. минуту преко Мирка Иванића.

У наставку меча је поново виђена успаванка све до 72. минута када је Ендиај матирао Мијатовића и тако осигурао тријумф актуелног шампиона Србије.

До краја меча имала је Звезде још неколико шанси, а једну од истих су искористили у 86. минуту када се у листу стрелаца уписао и Питер Олајинка.

Звезда је пред плеј-оф осигурала прву позицију, скупила је 77 бодова, док је Партизан други са 70, али црно-бели тек требају да одиграју свој меч 30. кола против екипе Чукаричког на Бановом Брду.

Црвена звезда - Железничар 3:0

87' Сада је и дефинитивно готово! Олајинка је постигао гол и донео црвено-белима недостижну предност од три гола разлике!

74' Замало да буде блиц-криг и Олајинка постигне нови погодак за актуелног шампиона Србије, али његов шут је укротио голман гостију.

72' ГОЛ! Ендиај је стрелац, црвео-бели су дуплирали предност!

67' Муче се црвено-бели у наставку, много лоших додавања, а Железничар се све више ''отвара''.

60' Измена у Звезди, уместо Драговића у игри је Ђига.

52' Покушава Иванић поново, Мијатовић без већих проблема хвата ову лопту.

46' Почело је друго полувреме!

Ево и како је Звезда повела:

Крај првог полувремена!

45' ГОЛ! Звезда води 1:0, стрелац је Мирко Иванић! Црвено-бели су мало збунили ривала, јер је дошло до једног судара у казненом простору Железничара, но акција је настављена, а центаршут с левог крила Иванић је искористио да, неометан, главом скрене лопту у мрежу.

42' На центаршут Олајинке, Иванић се нашао на правом месту, главом шутирао али није успео да затресе мрежу.

35' Сјајан дриблинг Букарија, потпуно је избацио противничког играча. Потом је шутирао, али право у голмана Железничара.

33' Ређају се шансе пред голом Панчеваца. Иванић је поново покушао али Мијатовић поново излази као победник из овог дуела.

32' Огроман промашај Мирка Иванића! Он је изашао лице у лице са голманом Мијатовићем али је ''пуцао'' тик уз десну стативу.

28' Покушао је Хванг након слободног ударца да донесе предност црвено-белима међутим одбрана гостију то рашчишћава.

19' Олајинка је режирао акцију по левом крилу, али све што је успео је да изнуди корнер. Прекид је извео Хван, али су се гости одбранили.

14' Прети и Железничар! Павлов је шутирао са неких 10-ак метара, међутим само поред десне стативе.

12' Притискају црвено-бели али само лопта кружи око шеснаестерца гостујуће екипе, делује да је екипа из Панчева одлично одбрамбено ушла у овај меч.

6' Велики промашај Олајинке! Он је са свега пет мара успео да шутне поред леве стативе, умето само лопту да угура у мрежу.

5' Без већих дешавања у уводним минутима меча, углавном се игра одвија на средини терена.

1' Почео је меч на стадиону ''Рајко Митић''!

САСТАВИ:

Црвена звезда: Глазер - Мијаиловић, Спајић, Драговић, Родић - Стаменић, Хванг - Букари, Иванић, Олајинка - Ендиај.

Железничар: Мијатовић - Балаж, Маиса, Обрадовић, Станковић, Хајдин - Кнежевић, Ковачевић, Ђорђевић - Романић, Павлов.

УОЧИ МЕЧА:

Црвена звезда овом утакмицом спушта ''завесу'' на део пре плеј-офа и у случају било ког резултата завршити на првом месту табеле Суперлиге Србије.

Актуелни шампион Србије савладао је Железничар у јесењем делу шампионата са 2:1 након преокрета, пошто су након првих 45. минута губили са 1:0.

Наредни дуел ће црвено-бели играти са својим највећим ривалом екипом Партизана, а тај меч је заказан за 20. април са почетком од 18 часова.

Табела Суперлиге Србије

Тренутно, на табели Суперлиге Србије, пред почетак меча Звезда - Железничар, црвено-бели имају 74 бода, четири више од другопласираног Партизана који је гост шестопласираног Чукаричког од 19.15.

БОНУС ВИДЕО: ЕРУПЦИЈА ОДУШЕВЉЕЊА: Овако је Катаи дао гол за Звезду против Радника

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38