СИНЕР ЗАПРЕТИО ЂОКОВИЋУ: Србин ће морати да се пази
После фантастичног тријумфа у Мајамију и освајања Аустралијан опена на почетку године, италијански тенисер Јаник Синер се поставио као главни претендент на трон Новака Ђоковића.
Фото: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER
Ипак, млади италијански ас зна да може више. Нагласио је како бити други на свету носи ласкаву титулу, али да не намерава гледати некоме у леђа све време.
– Свестан сам важности чињенице да ћу сада на свим важним турнирима бити други носилац, бити број 2 је велика сатисфакција, али то није мој циљ. Мој циљ је да освајам највеће титуле – рекао је Синер.
Италијан је после пласмана у треће коло у Монте Карлу усредсређен на игру.
- Сада је најважније да у следећим недељама дођем до најбоље игре јер следе важна такмичења, нарочито Ролан Гарос и Олимпијске игре - рекао је Синер.
Иако му шљака није најбоља подлога, лако је надиграо Себастијана Корду резултатом 2:0, по сетовима 6:1, 6:2.
ФОТО: Танјуг/АП
– Много сам физички ојачао у последње време, а то ми помаже на оваквим теренима. Још нисам постао оно што желим, али веома напорно радимо на томе - рекао је задовољно Синер.
Од 13 титула, Синер је само једну освојио на најспоријој подлози. У Умагу пре две године.
– Знам колики смо посао одрадили до овог тренутка. Имам само 22 године и још могу да растем. Нисам достигао свој врхунац и свестан сам да могу још да напредујем - рекао је Синер.
Меч трећег кола игра против Јана Ленарда Штруфа. У једином досадашњем мечу, Синер је славио пре месец дана у Индијан Велсу.
БОНУС ВИДЕО Новак Ђоковић о томе зашто је Никола Пилић важан за њега, а зашто за Србију
Препоручујемо
БАЈЕР ЗА ТРИПЛУ КРУНУ: Данас на програму четвртфинала Лиге Европа и Лиге конференције
11. 04. 2024. у 06:50
"НАДАМ СЕ ДА ЋУ ИГРАТИ У БАРСЕЛОНИ": Надал још није одсвирао крај (ФОТО)
11. 04. 2024. у 08:40
ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: "Жута хорда" се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг
БАЈКОВИТА европска прича Боде глимта наставља се у среду увече, када норвешки шампион дочекује Спортинг из Лисабона у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Стадион "Аспмира" биће поприште новог европског спектакла, а домаћин се нада да може да настави сензационалан поход кроз елитно такмичење.
11. 03. 2026. у 07:00
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)