НИКАД ЛУЂА ЛИГА ШАМПИОНА: Ако вам се свидео невероватан уторак, шта тек рећи за мечеве ПСЖ - Барса и Атлетико Мадрид - Борусија Дортмунд?

10. 04. 2024. у 22:55

После "чуда од фудбала" на старту четвртфиналне фазе Лиге шампиона, а уторак су одиграни мечеви Арсенал - Бајерн 2:2), и Реал Мадрид - Манчестер сити (3:3), дан касније су одиграна и преостала два четвртфинала дуела. И, ништа мање нису била интересантна. Спектакл су приредили Пари Сен Жермен и Барселона (после два преокрета било је 2:3), док је Атлетико у Мадриду победио Борусију Дортмунд са 2:1.

Како је Атлетико савладао Борусију?

Већ после четири минута дошло је до првог узбуђења. Огромна грешка голмана Борусије Грегора Кобеле довела је Атлетико у сјајну шансу коју је Родриго де Пол претворио у гол. Иницијатива изабраника Дијега Симеонеа се наставила. Ређали су Мадриђани прилику за приликом и Самјуел Лино је на асистенцију Антоана Гризмана повећао предност Атлетика на 2:0 у 32. минуту. Гризман и дружина су након високе предности препустили иницијативу "милионерима" али се са истоветним резултатом отишло на паузу.

Дортмунд је кренуо у друго полвреме одлучније, али и поред тога није било поготка. Одолевао је Атлетико Мадрид свим покушајима Борусије да дође до гола. Мадриђани су умртвили игру и тиме мирно чували резултат, међутим Дортмунд се није предавао. Имала је Борусија шансу из слободног ударца у 72. минуту преко Жулијана Бранта али није успели да дођу до поготка. На крају се немачка упорност исплатила и Себастијан Халер је смањио на 2:1 у 82. минуту. Међутим "милионери" нису могли више од овога, иако су у последњим секундама погодили чак и стативу, па пред реванш на свом стадиону имају један гол минуса.

Спектакл у Паризу

Друга утакмица вечери донела је много више узбуђења. Пари Сен Жермен је имао иницијативу на почетку, али је Барселона одбила сваки тај првобитни налет. Половином првог дела игре, иницијативу је преузео каталонски гигант и у наредних десетак минута вршио је притисак на изабранике Луиса Енрикеа. Када је мало притисак попустио и када је деловало да су Парижани одолели налету Барселоне, смушена реакција одбране и Ђанлуиђија Донаруме омогућили су Рафињи да постигне погодак и госте из Шпаније доведе у вођство у 37. минуту.  А то је био тек први од пет погодака, и прво од укупно "три различита вођства" на овом мечу.

Кренули су силовито Парижани у другом делу утакмице и Осман Дембеле је већ после четири минута постигао сјајан погодак. Само три минута требало је Пари Сен Жермену да потпуно преокрене резултат. Витиња се сјајно саншао у шеснаестерцу и донео 2:1 домаћинима.

Међутим, "свеци" су смањили иницијативу после преокрета, а Барселона је то умела да казни.

Поново је Рафиња био најспретнији пред Донаруминим голом и донео изједначење.

Барселона је наставила да врши иницијативу, и у 77. минуту успела да преокрене меч. Овај пут је био стрелац Андреас Кристенсен из корнера. Наставила се љута борба два ривала до самог краја утакмице, међутим промене резултата није било и Барселона се враћа на "Камп ноу" са голом вишка.

Поред сјајног фудбала меч је обележила нестварна кореографија навијача ПСЖ-а.

Реванш мечеви су на програму следеће недеље.

БОНУС ВИДЕО: (П)ОД ПРЕЧКУ: Сјајан гол Кастиља одушевио навијаче Партизана

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11