ПАРТИЗАН СЕ МУЧИО, АЛИ ПОБЕДИО: Црно-бели савладали Спартак, брину повреде двојице важних играча (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

30. 03. 2024. у 20:24

ФУДБАЛЕРИ Партизана нису блистали, али су ипак победили Спартак са 1:0 у 27. колу Суперлиге Србије и смањили су заостатак за Црвеном звезду на четири бода.

Изабраници Игора Дуљаја одиграли су можда најслабији меч у сезони, а то показује и један невероватан податак. Наиме, однос у корнерима био је 1:13 у корист тима из Суботице.

Црно-бели су били конкретнији у првом него у другом полувремену. Испоставило се да се одлучујући тренутак на утакмици десио у 21. минуту када је Самед Баждар трећим суперлигашким голом довео клуб из Хумске до предности. Шутирао је Бибарс Натхо, интервенисао је Александар Вулић, али све је добро пратио млади нападач и спровео лопту у мрежу.

У наставку утакмице домаћин је препустио посед гостима и одлучио се да прети из контри. Ипак, није било опасности по гол Суботичана, док је тим Ненада Лалатовића покушавао да изједначи. Најбољу прилику имао је Огњен Мудрински чији ударац главом је зауставио Александар Јовановић.

Оно што може да радује Дуљаја и навијаче Партизана је то да екипа тек други пут у пролећном делу сезоне није примила гол. Мрежа је сачувана још против Јавора. Такође, позитивно је и то што је прекинута серија од три утакмице без тријумфа.

Са друге стране могу да брину повреде Бибарса Натха и Гајаса Захида који су морали да буду замењени.

Партизан је остао други на табели са 64 бода, док је Спартак на 10. позицији са 31 бодом.

Партизан - Спартак 1:0 (1:0)

Стадион: Партизана. Гледалаца: око 3.000. Судија: Станко Остраћанин. Стрелац: Баждар у 21 (Партизан).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Ковачевић, Марковић, Антић – Овусу, Захид (од 77. Трифуновић) – Калулу (од 66. Северина), Натхо (од 59. Кастиљо), Гох – Баждар (од 59. Николић).

СПАРТАК (5-3-2): Вулић – Мијаиловић (од 65. Атуле), Богићевић, Д. Керкез (од 46. Станојев), Ћаласан, М. Керкез (од 46. Пријовић) – Ђурасовић (од 65. Томовић), Лукић, Мијић - Бабић, Убипарип (од 65. Мудрински).

Друго полувреме: Партизан - Спартак 1:0

90+5' - Крај утакмице!

90' - Судија Станко Остраћанин је продужуио утакмицу за пет минута.

88' - Могло је врло да буде 1:1 у Хумској. Атуле је умакао одбрани Партизана, али га је у последњи тренутак стигао Ковачевић и избацио лопту у корнер.

84' - Велика прилика за госте. Мудрински је шутирао главом. Ипак, Јовановић је био добро постављен и успео је да заустави ударац бившег нападача Црвене звезде.

82' - Практично цело друго полувреме се игра на половини црно-белих. Помало изненађујуће звучи да је однос у корнерима 1:10 у корист гостију.

80' - Опасан напад Суботичана. Опасност је отклонио Ковачевић који је изблокирао покушај једног играча Спартака.

76' - Велики проблем за Партизан може да буде да су Натхо и Захид због повреда морали да изађу из игре. Норвежанина је заменио Немања Трифуновић.

68' - Шутирао је Захид, но то је урадио слабо и није било никаквих проблема за Вулића који је ухватио живу лопту.

59' - Прве две измене извршио је Игор Дуљај. Утакмица је завршена за Бибарса Натха и Самеда Баждара, а уместо њих у игру су ушли Денил Кастиљо и Немања Николић.

Самед Баждар/ФОТО: ФК Партизан

57' - У другом полувремену се више игра на половини црно-белих. Суботичани упркос томе нису озбиљније припретили.

49' - Извео је Спартак први корнер у другом полувремену, али добро је реаговао Ковачевић и избацио је лопту из казненог простора.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској!

Прво полувреме: Партизан - Спартак 1:0

45' - Завршено је прво полувреме у Хумској!

41' - Велику прилику пропустио је Партизан да дуплира предност, покушај Ковачевића је завршио мало поред гола.

37' - Први жути картон на утакмици добио је Марко Мијаиловић због оштрог старта на Николи Антићу.

32' - Чини се да су гости кренули нешто офанзивније да играју од када су примили гол, но за сада нема опасности по гол Александра Јовановића.

21' - Партизан је повео! Шутирао је Натхо ван казненог простора, одбио је лопту Вулић, али на правом месту је био Самед Баждар и послао ју је иза леђа голмана тима из Суботице.

15' - Добра шанса за црно-беле. Калулу је центрирао, а из прве је шутирао Бибарс Натхо. Но, Вулић је добро интеренисао и спречио тим Игора Дуљаја да дође до вођства.

11' - Бунили су се домаћи играчи и тражили су пенал због играња руком једног играча Спартака након ударца главом Светозара Марковића. Ипак судија Станко Остараћанин није показао на белу тачку.

5' - Нема много узбуђења од почетка сусрета. Обе екипе су имале по један добар напад, али за сада мреже мирују.

1' - Почела је утакмица у Хумској!

Сатави тимова:

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић – Стојковић, Ковачевић, Марковић, Антић – Овусу, Захид – Калулу, Натхо, Гох – Баждар.

СПАРТАК (5-3-2): Вулић – Мијаиловић, Богићевић, Д. Керкез, Ћаласан, М. Керкез – Ђурасовић, Лукић, Мијић - Бабић, Убипарип.

Уочи меча:

Црно-бели желе против Суботичана да се врате на победнички колосек, пошто су у последње три утакмици уписали два ремија и пораз.

Суботичани такође на последња три меча не знају за тријумф и покушаће да помрсе рачуне фавориту.

У првом сусрету ових ривала на северу наше земље, изабраници Игора Дуљаја су тријумфовали са убедљиви 3:0, али вреди истаћи да је Спарак победио на последњем мечу који је одигран у Београду (0:1).

Партизан је тренутно други на табели са 61 бодом, док је тим Ненада Лалатовића на 10. месту са 31 бодом.

БОНУС ВИДЕО: Гол којим је Партизан у завршници меча изједначио против Младости

БАЈЕР ЈЕ ОБОРИО ЕВРОПСКИ РЕКОРД: Да ли ће се невероватан низ непоражености фармацеута окончати на Олимпику?

БАЈЕР ЈЕ ОБОРИО ЕВРОПСКИ РЕКОРД: Да ли ће се невероватан низ непоражености ''фармацеута'' окончати на ''Олимпику''?

У првој утакмици полуфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' покушати да нанесу први овосезонски пораз Бајеру из Леверкузена (21:00).

02. 05. 2024. у 07:50