НИЈЕ ИМ БИЛО ДО ИГРЕ: Ривал Србије на ЕУРО 2024, Данска, тријумфом завршила овај "прозор" припрема за Европско првенство

Новости онлине

26. 03. 2024. у 22:12

Фудбалска репрезентација Србије ће на Европском првенству у фудбалу чији је домаћин ове, 2024. године, Немачка играти у групи Б против Енглеске, Словеније и Данске, а управо су Данци овог уторка тријумфовали у свом припремном мечу.

НИЈЕ ИМ БИЛО ДО ИГРЕ: Ривал Србије на ЕУРО 2024, Данска, тријумфом завршила овај прозор припрема за Европско првенство

FOTO: Tanjug/AP

Након што су одиграли 0:0 са Швајцарском, дански фудбалери су имали много лакши посао.

Ривал су им била нејака Фарска Острва, па и не чуди што се нису баш превише трудили против таквог супарника. Истини за вољу, Фарани су успели да упуте седам шутева, но ниједан у мету, а Данска је на крају победила са 2:0.

Већ у осмом минуту Фарска Острва су морала да ваде лопту из своје мреже, и то после велике грешке у додавању у сопственом казненом простору.

Искористио је то Дрејер да пресечно додавање претвори у асистенцију, јер је одмах додао лопту Хојбјергу а овај рутински постигао гол.

Коначних 2:0 донели су резервисти.

Играо се 54. минут када је Кристијан Ериксен упослио Дарамија, а овај матирао голмана Фарана (за шта се ВАР-потврда прилично дуго чекала).

Када и против кога Србија игра на ЕУРО 2024?

Подсетимо, Србија "отвара" ЕУРО 2024 16. јуна од 21 сат у Гелзенкирхену, када ће јој први ривал бити Енглеска.

Потом 20. јуна "орлови" у Минхену играју против Словеније у три поподне, а групну фазу (из које две најбоље екипе, а можда и трећепласирана, иду даље), изабраници селектора Драгана Стојковића Пиксија завршавају 25. јуна када ће понво на минхенског Алијанц арени, од 21 сат играти против Данске.

Бонус видео: Ово су деца скандирала Бугарима на мечу Србија - Бугарска у Лесковцу

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...

ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...

Црвена звезда у четвртак увече дочекује Селту на "Стадиону Рајко Митић" (21.00) у једној од кључних утакмица лигашке фазе Лиге Европе, у тренутку када је борба за пласман у нокаут рунду изузетно згуснута. Српски шампион се налази на 11. месту са 13 освојених бодова, док су гости из Галиције три позиције ниже са само бодом мање.

29. 01. 2026. у 07:00

Коментари (0)

АЛК Гроуп: успех, иновације и награде за најбоље